Search

Jakou zvolit krytinu na terasu nebo balkon?

Všichni už se určitě těšíme na jaro, až se budeme zase vyhřívat na našich balkonech nebo terasách. Abychom se na terase nebo balkoně cítili dobře, je důležité mít pohodlné sezení, dostatek květin a v neposlední řadě příjemnou a designovou podlahovou krytinu, na které je radost stát. Proto vám nabízíme hned několik tipů na to, jakou podlahovou krytinu vybrat.

 

Keramická dlažba

Jakákoliv dlažba potřebuje správný podklad. Když se správně položí a zaspáruje, může vydržet i několik desítek let. Vždy je důležité si zjistit, zda je daná krytina mrazuvzdorná, protiskluzová a jestli se dobře čistí. Nikdo přeci nechceme mít na dlažbě fleky od oleje hned po prvním jarním grilování. Výhodou keramické dlažby je pak obrovská nabídka vzorů, ze kterých si můžete vybrat.

 

Zámková dlažba

Stará dobrá klasika. Zámková dlažba svoji největší slávu již zažila, ale stále si mezi námi najde svoje fanoušky. Patří mezi nenáročné podlahy a její údržba je minimální. Pokud si na svou terasu vyberete právě tuto podlahovou krytinu nezapomínejte na to, že musí být mrazuvzdorná. Ve většině prodejen si také můžete vyzkoušet, zda neklouže.

 

Umělá tráva

Umělá tráva nemusí být jen pichlavou a nevzhlednou krytinou. Dnes se již prodávají různé hrubosti, délky a dokonce i barvy. Na váš balkon nebo terasu přinese kus přírody, který ve městě rozhodně chybí. Navíc jsou některé typy tak příjemné na dotek, že už se ani jinde nebudete chtít opalovat.

 

Dřevo

Dřevo je krásné a elegantní. Dodává vám pocit přírody, ale nesmíme zapomenout na to, že si žádá čas a dostatečnou péči. Alespoň jednou ročně je nutné dřevěnou podlahu natřít speciálními přípravky, aby nepodléhala vlhkosti a škůdcům. Pokud na nové podlaze nemusíte šetřit, můžete si vybrat z nabídky exotických dřev, která jsou velmi odolná.

 

Dřevoplast

Pokud se nechcete vzdát dřeva, ale bojíte se, že nezvládnete jeho údržbu, zkuste dřevoplast. Jedná se o stejně příjemný materiál, s výbornými vlastnostmi plastu. Velmi jednoduše a rychle se pokládá a můžete si vybrat z velkého množství barev.

 

Přírodní kámen

Jestliže se nechcete zatěžovat s údržbou, dejte na přírodní kámen. Není potřeba ho natírat ani jinak udržovat. Je nenasákavý a časem nemění barvu. Materiál je to ale velmi těžký a tak se nehodí na malé balkony. Pokládání však nepatří k nejjednodušším, a tak je lepší se poradit s odborníky. Zajímavou variantou pro vás může být umělý kámen, který je o poznání lehčí.

 

Venkovní koberec

Venkovní koberec? Ano i taková podlahová krytina existuje. Je vyroben z polypropylenu či polyamidu. V jeho podkladu nechybí drenáž pro odvod vlhkosti. Je velmi příjemný na bosé nohy, ale velkou nevýhodou je jeho složité čištění.

 

Beton

S betonem se nejčastěji setkáme na balkonech. Už dávno nemusí být jen šedý a nudný. Můžeme si ho nechat potáhnout barevnou vrstvou nebo ho jednoduše natřít. Jedná se o podobnou podlahu, jako mají například v autoservisech, kde potřebují mít dobře udržovatelný povrch.

 

Rohože

Abychom si ze svých teras a balkonů nenanosili nečistoty do interiéru, neměli bychom zapomínat na rohože.

Ani rohože nemusejí být nudné. V posledních letech prošly mnoha technologickými a designovými změnami. Je možné si do nich zakomponovat jakýkoliv obrázek, logo anebo vaše jméno.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *