TIPY

Jak si zařídit kvalitní spánek

Ložnice je prostorem intimity a soukromí, místem, které slouží k relaxaci, odpočinku a užívání společných chvil s partnerem. Aby plnila svou funkci, a vy jste se zde cítili příjemně, musíte si ji správně zařídit – vkusně a především účelně.

 

Různí lidé, různé potřeby

Stěžejním prvkem v ložnici zůstává lůžko, respektive samotný podklad, na který uléháte – v tomto případě tedy matrace a rošt. Aby splnily vaše nároky a potřeby, musí se harmonicky doplňovat. Při výběru matrace hraje roli celá řada faktorů. Zohlednit musíte to, jestli pořizujete pohodlné ležení na víkendovou chalupu nebo pro každodenní spánek ve vašem bytě, dále také vaši hmotnost, výšku, věk a vliv má i pohlaví. Díky odlišné anatomii těla a ukládání tuku v rozdílných partiích, vzniká totiž tlak na matrace na různých místech. Muži navíc preferují tvrdší podklad, ženy jakožto jemnější konstrukce se zase lépe vyspí na měkčích matracích. Z toho důvodu by měl mít každý z partnerů svou vlastní matraci. U dvoulůžka si musíte pohlídat, aby byly stejně vysoké. V opačném případě byste museli namontovat rošty do různých výšek, což se ne vždy povede. Volit ale můžete také partnerské matrace, které mají z každé strany odlišnou tvrdost.

Pohodlí nade vše

Sortiment matrací je víc než široký, jednotlivé kousky lákají svým designem, cenou i funkcemi. Vybrat proto tu pravou není jen tak. Musí být vyrobena z kvalitních materiálů, které jsou komfortní, prodyšné a tvárné. Pokud chcete vybrat matraci, která vám bude opravdu vyhovovat, výběr nepodceňte a raději upřednostněte specializovaný kamenný obchod před e-shopem, tedy matracové studio. Zde si můžete matraci osobně vyzkoušet a zjistit, co vám nejvíce vyhovuje. Navíc vám s výběrem poradí odborný personál. Hledáte-li kvalitního dodavatele s tradicí se zaměřením na kvalitu, doporučujeme slovenského výrobce matrací Materasso.

Kromě samotné matrace hraje roli také způsob jejího uložení. Pevná deska se dnes už „nenosí“, protože neumožňuje dobré provětrávání. Nejvíce se osvědčily lamelové rošty, které prodlužují životnost matrace a pomáhají jí s vyrovnáváním tlaku. Obzvlášť osoby ve zralém věku, které mají různá omezení a specifické potíže, ocení polohovatelné nebo motorové lamelové rošty, které ulehčí od bolesti nohou či zad. Zamilují si je ale i ti, kteří rádi relaxují a nechtějí neustále vstávat z postele. Tak, užijte si i vy maximální komfort s minimálním úsilím!

Související příspěvky

8 tipů, jak topit úsporněji

redakce

Bereme výběr svítidel zodpovědně

redakce

Gril na kuřata – to už je podnikatelský plán

redakce

1 komentář

Estráda 3. 4. 2023 at 10:16

U některých ložnic stačí objednat třeba pouhé https://www.univers.cz/plisse/ plissé a rázem se hodně změní kvalita spánku v takové místnosti. My máme to štěstí že se nám podařilo si udělat baráček ještě než se narodily děti. Vyzkoušeli jsme totiž veškeré vychytávky jak spát lépe.

Diskuze je uzavřena.