TIPY

Hledáte nového dodavatele energií? S Lama Energy to zvládnete i online

Ceny energií letos hned několikrát stouply a bohužel se nejspíš nejedná o konečnou. Může za to vývoj na energetickém trhu, který se dotkl téměř všech zemí v Evropské unii z důvodu emisních povolenek a poptávce po zemním plynu v době, kdy se průmysl opět rozjíždí po celém světě. Česká republika není výjimkou. Někteří dodavatelé to vyřešili zdražováním, celá řada jich také zkrachovala. Jak z toho ven?

 Jen Bohemia Energy měla v Česku přes 900 000 odběrných míst. A to nemluvíme o mnoha malých alternativních dodavatelích, kteří museli svou činnost taktéž ukončit. Lidé, již měli u těchto společností smlouvu, tak na čas přecházejí k takzvanému dodavateli poslední instance. U něj jsou však podmínky výrazně nevýhodnější.

Podle oblasti, ve které se odběrné místo nachází, mají lidé na půl roku právo odebírat energii z tohoto zdroje. Je ovšem třeba, aby si našli dodavatele nového, neboť po půl roce dodavatel poslední instance službu ukončí.

S LAMA Energy vše vyřešíte online

 Mnozí si dokážou představit, že každý má svých starostí dost, ať už se jedná o řešení potíží spojených s koronavirovou krizí, s prací, školou a dalšími věcmi. Běhat proto ještě navíc po úřadech a společnostech a vše složitě zařizovat je nad lidské síly.

Pokud se dá něco vyřešit snadno a rychle, je zbytečné nad tím dlouho přemýšlet a je lepší rovnou konat. „LAMA Energy si uvědomuje, že klienti netouží po tom hodiny vysedávat na úřadech a složitě vyplňovat papíry. Proto jsme nově zřídili možnost vše vyřešit online z pohodlí domova. Jako jedna z prvních společností jsme proto připravili pro potenciální nové zákazníky kompletní online řešení. Přes jednoduchý webový formulář se lidé od dodavatele poslední instance mohou jednoduše přehlásit k Lama Energy,“ říká Jakub Tobiáš z LAMA energy. A dodává, že zákazníci DPI se mohou dozvědět více na webu www.lamaenergy.cz.

Není nutné nikam chodit ani volat

 Samozřejmě že celá řada společností umožňuje dnes již zařízení nové smlouvy po telefonu, aby lidé nemuseli nikam chodit. Ale vyčkávat na spojení s operátorem a pak s ním všechno složitě řešit mnohým také nevyhovuje. Navíc musí dojít k fyzickému podpisu smlouvy a skenování, což samotnou věc jen zdržuje.

V tomto případě proto nebude nutné nikam chodit ani volat. Všechny smlouvy se do posledního údaje dají uzavřít jenom pomocí internetových stránek. To usnadní lidem v tomto náročném období alespoň nějakou tu práci.

Pokud i vy jste přišli o svého dodavatele plynu či elektřiny, rozhodně si můžete ulehčit práci se složitým vyjednáváním a sjednat všechno z pohodlí domova a bez zbytečného stresu. LAMA energy chápe, jak těžké to musí pro mnohé být, a nemá proto důvod dělat věci složitější, než jsou.

Související příspěvky

Prodejte svou nemovitost dříve, než praskne realitní bublina

redakce

Kultura OPEN AIR

redakce

Trpíte bolestmi hlavy? Třeba za nimi stojí vaše staré žárovky

redakce