TIPY

Znáte výhody litinových kamen? Od těch ostatních je liší hned několik předností

Pokud se podíváte na nabídku obchodů, které se zaměřují na prodej kotlů a kamen, zjistíte, že si můžete koupit i litinová kamna. Většina z nás si pamatuje staré litinové radiátory, a tak možná tuší, jaké výhody budou mít právě kamna z litiny. Pojďme se na ně podívat…

Litina jako odolný materiál

K přednostem litinových kamen patří, že se nepoškozují používáním, ani nemění tvar a jsou velmi odolná proti popálení. Struktura litiny jako materiálu dovoluje rovnoměrný výdej tepla dlouho potom, co v kamnech vyhaslo. Použít je bez obav můžete k vytápění veškerých obytných prostorů po čas celého roku. Hodí se na chalupy, chaty, ale také jako doplňkové vytápění rodinných domů.

Podle čeho vybírat litinová kamna?

Při výběru litinových kamen zohledňujte nejen jejich vzhled, ale také to, pro vytápění jak velkého prostoru je chcete použít. Budete je používat jen k přitápění, nebo budou kamna sloužit jako hlavní zdroj tepla?

Vyberte si dle svého vkusu i potřeb

Velmi hezky vypadají a zároveň jsou kvalitní a spolehlivá litinová krbová kamna s dvojím spalováním JOTUL F 163 CB. Mají minimální tepelný výkon 3,7 kW, jmenovitý výkon 5 kW, maximální 7 kW a jsou schopna vytopit prostor až 170 m3. Účinnost kamen je 82 %. Zadní nebo horním vývodem je možné napojení kouřovodu. Kamna je možné přímo napojit na externí přívod vzduchu. Mají dvoustupňové spalování a oplach skla horkým vzduchem, což zabraňuje špinění skla.

Tato kamna se výborně hodí do nízkoenergetických staveb a k topení na nízký výkon. Lze je doplnit horní deskou z mastku s vynikajícími akumulačními schopnostmi. Vypadají pak naprosto luxusně.

Více informací i mnoho kamen najdete na webových stránkách krbova-kamna.com. U mnohého zboží na vás čeká doprava ZDARMA, nezaplatíte nic navíc.

Související příspěvky

Co je tryskání – pískování a jak se využívá v praxi?

redakce

Stojí za to si koupit smaltované nádobí?

redakce

Značkové korkové podlahy vás překvapí svou životností

redakce