FINANCOVÁNÍ

Stěhování z/do zahraničí – přečtete si, jak probíhá!

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Na světě snad neexistuje jeden jediný člověk, který by se rád stěhoval (ani kluci stěhováci ne, protože z vlastního stěhování nemají provize). Mezinárodní stěhování navíc vyžaduje kromě pečlivější přípravy také perfektní znalost právní problematiky nejen výchozí a cílové destinace, ale také všech tranzitních.

Mezinárodní stěhování svěřte odborníkům!

Právě vzhledem ke specifikům mezinárodního stěhování (nutná znalost právní problematiky, vybavení odpovídající dokumentací, užití obalových materiálů, které vyžaduje legislativa tranzitních zemí a předpisy pojišťoven) je lepší svěřit stěhování odborníkům. Například jedna z velkých stěhovacích firem, poskytující stěhovací služby z Prahy, nabízí stěhování z i do zahraničí. Tyto služby může nabízet díky tomu, že všechny její vozy jsou nové a mohou bez problému projít celními kontrolami ve všech zemích bez strachu ze zbytečného zdržení. Proto radíme – zvolte si opravdové odborníky, ne vždy je nízká cena zárukou dobrého servisu!

Druhy mezinárodního stěhování

Stěhování můžeme rozdělit na celkem tři typy, a to dle vzdáleností i legislativy. Základní dělení je na stěhování v rámci a mimo Evropskou Unii. Nejnáročnější je potom třetí typ – zaoceánské cesty, na kterých se často spolupodílí více stěhovacích firem.

Při stěhování po EU je třeba mít s sebou jen přepravní listy, při cestách mimo EU už je třeba předem vyjednat náročnější celní formality.

Specifická jsou stěhování cenných a uměleckých předmětů v tzv. „safe režimu“, kdy se přepravuje pomocí speciálních krabic na stěhování zapečetěných dvěma pečetěmi.

Dalším druhem je mezinárodní stěhování těžkých břemen. Na těžká břemena nejsou většinou potřeba žádné další potvrzení, toto stěhování je náročné především na fyzickou sílu pracovníků a nosnost vozů. V případech, kdy se stěhují předměty vážící kolem 1 tuny, můžete přijít ke slovu i speciální stěhovací robot. Stěhování v safe režimu opět přichází ke slovu při stěhování trezorů větších rozměrů.

Jak mezinárodní stěhování probíhá?

  • Přípravy rozhodně nelze podcenit. Cenovou nabídku si můžete bezplatně nechat připravit u více firem a pak si vybrat tu nejlepší. Pokud se stěhujete z Čech do zahraničí, technik stěhovací firmy vás osobně navštíví, seznámí se s detaily zakázky a stanoví cenu. Při mezinárodním stěhování ze zahraničí k nám se cenová nabídka sestavuje na základě zaslané fotodokumentace.
  • Je třeba dbát na správné zabalení předmětů – využívejte radši kvalitních obalových materiálů a krabic přímo od stěhovacích firem. Je možné také využít služeb balení na klíč.
  • Všechny krabice si pečlivě barevně odlište – firmy jsou většinou schopny vám dodat i připravené štítky na popisky. Osobní věci nechávejte vždy u sebe!
  • Stěhovací firmy jsou většinou schopny zajistit také ekologickou likvidaci již nepotřebného nábytku, výpočetní techniky a zbylého nebezpečného odpadu a skartaci dokumentů.
  • Mezinárodní stěhování svěřte jen firmě s moderními vypolstrovanými vozy (ale opravdu vypolstrovanými, nemyslíme žádné nalepené koberce na stěnách tranzitů). Jinak nejen že ohrozíte své věci, ale mohly by nastat i zbytečné komplikace na hranicích.
  • Vybírejte si firmu, u které můžete její vozy sledovat po celou cestu přes GPS. Kromě toho, že se uklidníte ohledně bezpečnosti vašeho nákladu, jde i o velmi zábavnou činnost.

Související příspěvky

Nejlepší Vánoce jsou Vánoce v novém

redakce

Praha 5 a její TOP developerské projekty

redakce

Darování vs. dědictví. Jaké se platí daně?

redakce

1 komentář

Vaše Eva 26. 11. 2022 at 0:07

Na takové stěhování ze zahraničí a nebo do něj se rozhodně hodí expresní doprava. Ale né každý je ji schopen zaplatit. No zase né každý ji potřebuje, že 🙂 mnoho lidí si nasmlouvá dopravu na nějakou tu dobu dopředu a pak už nic nepotřebuje řešit. To jen my řešíme na poslední chvíli.

Diskuze je uzavřena.