Search

Nenechte tuto zimu vyhrát nad svými účty za vytápění domu

V topné sezóně jsou ty největší náklady na provoz domu právě za vytápění. Čím větší zima, tím jsou náklady vyšší, ale letošní mírnější teploty nám moc peněz neušetří. I když se zdá, že mráz skoro není a nemusíme už tolik topit, lezavé a vlhké počasí si teplo v domě také žádá a topná sezóna tak bude i o to delší. Máte však jistotu, že veškeré teplo zůstává v domě a nikde vám opravdu neuniká?

Nejvíce tepelných ztrát vzniká ve starších rodinných domech u stropu. Teplý vzduch jde nahoru a pokud nemáme strop pořádně izolovaný, hodně tepla nám jím unikne. A to není nic, o co by kterýkoli majitel domu přece stál. Rychlým a zároveň jednoduchým řešením je foukaná izolace. Ta pomůže ušetřit až celých 30% ze všech nákladů na teplo v zimě a v létě chrání obytné prostory před přehříváním. Její aplikace je snadná, profesionální společnost dokáže váš strop izolovat během několika hodin, zatímco vy můžete v klidu sledovat třeba hokejový zápas. Technologie foukání přivádí na určené místo izolační materiál za pomocí hadice, ostatní potřebné vybavení a zásoby materiálu jsou na autě před domem. Není tak potřeba žádné lešení, role materiálu a mnoho dalších věcí, které vám ze zahrady udělají sklad nebo staveniště. Naopak, foukaná izolace je bez nepořádku či nutnosti skladovat potřebnou techniku a materiál několik dní.

Výhody této moderní technologie však nespočívají jen v čistotě práce. Izolační materiál se díky foukání dostane do všech škvír i případných překladů a zajistí tak opravdu dokonalou izolaci. Tepelné mosty či chyby v izolaci jsou téměř vyloučeny, a právě způsob aplikace je vhodný pro stropy a střešní konstrukce. Minerální vlna jako izolační materiál je nehořlavá, neslehne se ani po měsících, odolá plísním také škůdcům a nenasákává vodu. Použít ji lze jak u starých objektů, tak u novostaveb a je vhodná také k opravě špatně položené původní izolace. Zateplením stropu můžete ušetřit až celých 30% nákladů na vytápění, investice do foukané izolace se vám tak během několika let vrátí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *