BYT

Odstranění vodního kamene z potrubí

Dříve či později musíme tento nepříjemný problém řešit v podstatě všichni. Málokdo z nás je předvídavý a zařídí se vůči vodnímu kameni preventivně. Mělo by to tak být, ale většinou se tímto problémem začneme zabývat až ve chvíli, kdy už je třeba řešit jeho následky. Takže jak na vodní kámen?

O problému vodního kamene víme všichni, ale bohužel ho řešíme, až když nás začne trápit myčka, pračka nebo odtok ve dřezu. Vzhledem k tomu, že jsme na těchto technických vymoženostech závislí, určitě se nám nechce nosit vodu do lavóru a v něm umývat nádobí nebo prát prádlo. Tehdy začneme řešit odstranění vodního kamene z potrubí. Naštěstí existuje řešení. Ideální je zakoupit nádobu (velkou podle spotřeby vody) a do ní vložit kontejner se Siliphosem. Jde o kombinovanou směs polyfosfátů a křemičitanů ve formě sklovitých kuliček. Ty se nasypou do průtočné nádoby a brání usazování vodního kamene v potrubí i na topném tělese. K odstranění vodního kamene nám může pomoci i ScaleStop. Tato speciální náplň přemění rozpuštěné soli vápníku a hořčíku na maličké krystaly, takže dokonale zabraňují usazování vodního kamene.

Tento problém se netýká jenom soukromých bytů a domů. Výrazně pocítíme problémy s vodním kamenem, pokud provozujeme například penzion nebo větší chatu. Tato záležitost může výrazně ohrozit podnikání. Je jistě lepší bojovat proti vodnímu kameni preventivně, ale netřeba zoufat, ani když prevenci podceníme a je třeba vytáhnout do boje proti němu. Kvalitní prostředky nám pomohou v jeho likvidaci. Určitě je ale rozumné informovat se včas, jak odstranit vodní kámen, a nečekat, až nám všudypřítomná technika vypoví službu.

S odstraněním vodního kamene vám poradí odborníci z Aquafiltry.cz.

Související příspěvky

Koho oslovit na výškové práce!

redakce

Zařizujete obývací pokoj a nevíte jak na to?

redakce

Koupelnu netvoří pouze vana nebo sprchový kout

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.