TIPY

Co víte o pitné vodě?

V domácnostech se nejčastěji pije voda kohoutková. To se dobře ví. Tradičně se jedná o nejlevnější řešení. Je ale nejzdravější? V našich končinách kohoutková voda závadná rozhodně není. Chcete-li ale dostat do svého těla všechny potřebné minerály, rozhodně doporučujeme spíše vodu pramenitou. Je to také praktické řešení kvůli automatům na vodu.

 

Kohoutková voda – Fakta

Základním faktem o kohoutkové vodě je její původ. Získáváme jí totiž z povrchových vodních zdrojů. To je označení pro rybníky, potoky a řeky. V těch, jak dobře víme, můžeme najít mnoho bakterií a nezdravých látek. Proto musí voda z těchto zdrojů projít procesem v úpravnách vod. Voda se tak zbaví nečistot a také se změní její pH a tvrdost.

Důležitým přípravkem je chlor. Víte, proč se do vody přidává? Je to především kvůli zabránění šíření smrtelně nebezpečných nemocí, které trápili populaci několik staletí zpět.

 

Balená pramenitá voda – Fakta

Skvělou a zdravou alternativou je balená pramenitá voda. Pokud jí budete nakupovat u kvalitních dodavatelů, můžete se spolehnout na čerstvost, přírodní původ a křišťálovou čistotu. Taková voda pak má pro váš organismus přesně vyváženou minerální hodnotu. To má blahodárné účinky na srdce, krevní oběh, nervovou soustavu ale i na vaše svaly.

Barely se dodávají o velikosti 18,9 litrů. Jedním z důvodů je jistě velikosti, která zaručuje dostatečný zdroj čisté vody. Kvůli celosvětové potřebě redukce plastů jsou barely u většiny dodavatelů vratné.

Pramenitá voda je dobrá ve spojení s automatem na vodu. Nejenom, že do nich barely skvěle pasují ale také se velmi jednoduše a prakticky ovládají.

Domácí zdroj kvalitní vody si můžete zajistit i vy na https://www.stolnivoda.cz.

Související příspěvky

Proč a jak zastřešit bazén

redakce

Jak vyzrát na kunu jednou provždy

redakce

Výběr nájemníků neponechávejte náhodě, lhostejnost by se vám mohla řádně vymstít

redakce