TIPY

Soukromí pro vaše lodžie

Život v bytové zástavbě je oblíbený a komfortní pro všechny věkové kategorie. Co na tom, že si lidé koukají do oken a lidově řečeno „hledí až do kuchyně“. Pohodlí teplého bytu člověk ocení zejména v zimě, kdy je člověk rád za teplý a prakticky bezúdržbový příbytek. Lehká nevýhoda je bytům přičítána až v létě, a to zejména za absenci zahrady, respektive místa na čerstvém vzduchu, kde je možné se zchladit. Pravdou je, že balkon zahradu nikdy nenahradí, může se k ní ale v mnoha ohledech přiblížit.

 

V čem spočívá prestiž balkonu a lodžie?

Balkon nebo lodžie již není pouhé místo pro kouření nebo věšení prádla. Balkonový prostor je dnes vnímán jako prestižní místo pro odpočinek, relax a chvíle pohody. Oproti původním standardům dokáže vlivem systematických úprav zvětšit svůj půdorys o 1 až 1,5 metru. Rozšíření betonové lodžie je prvotním počinem, který majitelé bytů pro svoje zázemí volí.

Druhým krokem, jak z balkonu nebo lodžie vykouzlit místo snů, je uchránit ho před klimatickými jevy. To se skvěle daří pomocí zasklení. Systém zasklívání pro balkony PEKSTRA slouží proti hluku, prachu, exhalacím, dešti a extrémním teplotám. V chladnu díky hermetickému uzavření dochází k úsporám tepla, v létě může být zasklení zdrojem tolik potřebného zastínění a požadovaného soukromí a nebo může být z4/5 odstraněno úplně.

 

Jak docílit soukromí?

Bezrámový zasklívací systém AluFlexi se skládá z hliníkových vodících profilů a čirého bezpečnostního skla o tloušťce 6mm. Na sklo je možné umístit nejrůznější stínítka, ať už je o přídavné rolety z přírodního rákosu nebo textilií a dobrou službu na zvětšené užitné ploše udělá i biokoutek.

Pěstování tújí, oleandrů a popínavých květin už dnes není v bytových zástavbách žádnou vzácností. Lidé mají v betonovém světě kus zeleně a pořádnou porci soukromí. Zvídavé sousedské oči nemají vůči balkonovým úpravám PEKSTRA žádnou šanci.

 

Související příspěvky

Při čištění koberců v žádném případě nepoužívejte bělidla či zesvětlovače

redakce

Jak postupovat při koupit nemovitosti a nenaletět makléřům ani prodávajícím

redakce

Znáte výhody litinových kamen? Od těch ostatních je liší hned několik předností

redakce