TIPY

Soukromí pro vaše lodžie

Život v bytové zástavbě je oblíbený a komfortní pro všechny věkové kategorie. Co na tom, že si lidé koukají do oken a lidově řečeno „hledí až do kuchyně“. Pohodlí teplého bytu člověk ocení zejména v zimě, kdy je člověk rád za teplý a prakticky bezúdržbový příbytek. Lehká nevýhoda je bytům přičítána až v létě, a to zejména za absenci zahrady, respektive místa na čerstvém vzduchu, kde je možné se zchladit. Pravdou je, že balkon zahradu nikdy nenahradí, může se k ní ale v mnoha ohledech přiblížit.

 

V čem spočívá prestiž balkonu a lodžie?

Balkon nebo lodžie již není pouhé místo pro kouření nebo věšení prádla. Balkonový prostor je dnes vnímán jako prestižní místo pro odpočinek, relax a chvíle pohody. Oproti původním standardům dokáže vlivem systematických úprav zvětšit svůj půdorys o 1 až 1,5 metru. Rozšíření betonové lodžie je prvotním počinem, který majitelé bytů pro svoje zázemí volí.

Druhým krokem, jak z balkonu nebo lodžie vykouzlit místo snů, je uchránit ho před klimatickými jevy. To se skvěle daří pomocí zasklení. Systém zasklívání pro balkony PEKSTRA slouží proti hluku, prachu, exhalacím, dešti a extrémním teplotám. V chladnu díky hermetickému uzavření dochází k úsporám tepla, v létě může být zasklení zdrojem tolik potřebného zastínění a požadovaného soukromí a nebo může být z4/5 odstraněno úplně.

 

Jak docílit soukromí?

Bezrámový zasklívací systém AluFlexi se skládá z hliníkových vodících profilů a čirého bezpečnostního skla o tloušťce 6mm. Na sklo je možné umístit nejrůznější stínítka, ať už je o přídavné rolety z přírodního rákosu nebo textilií a dobrou službu na zvětšené užitné ploše udělá i biokoutek.

Pěstování tújí, oleandrů a popínavých květin už dnes není v bytových zástavbách žádnou vzácností. Lidé mají v betonovém světě kus zeleně a pořádnou porci soukromí. Zvídavé sousedské oči nemají vůči balkonovým úpravám PEKSTRA žádnou šanci.

 

Související příspěvky

Znáte všechny funkce moderních chladniček?

redakce

Matrace pro zdravé spaní

redakce

Jak se vyspat do růžova?

redakce