TIPY

Chytrou domácnost můžete mít i vy

O Smart Home neboli chytré domácnosti dnes slyšel snad každý. Mnoho lidí se však domnívá, že chytrá domácnost je jen filmová záležitost, avšak není tomu tak. Systém, který umožňuje ovládat spotřebiče a různá jiná zařízení na dálku, je dnes charakteristický i pro řadu českých domácností. Navíc díky společnosti Afriso se chytrá domácnost může stát součástí i vašeho každodenního života.

 

Funkce usnadňující život

Chytrá domácnost je dnes charakteristická velkým množstvím funkcí, které vytvoří naprostý komfort a usnadní váš život. S vývojem technologií navíc dochází ke stálému vylepšování a rozšiřování jednotlivých funkcí. Již dnes je běžné, že zařízení snadno ovládají světla, spotřebiče či žaluzie. Dále regulují teplo ve vaší domácnosti a také zajišťují a zvyšují bezpečnost domova, jelikož dokáží upozornit na různé problémy. Toto je navíc jen zlomek toho, co dnes chytrá domácnost zvládne.

 

Vše bez jediné baterie

Již odzvonilo i výměně baterií. Chytrá domácnost od společnosti Afriso totiž funguje na základě bezdrátového EnOcean signálu, který funguje bez baterií. EnOcean signál využívá energii z okolního prostředí, jedná se např. o energii ze světla, pohybu, rozdílu teplot apod. Díky tomu je automatizace domácnosti téměř bezúdržbová. Vhodným doplňkem Smart Home je pak WiFi ekvitermní regulace pro udržení optimálního klimatu v domácnosti.

 

Ovládání pomocí počítače, tabletu či mobilu

Dnes už je také běžné, že domácnost můžeme mít pod svým dohledem v podstatě 24 hodin denně. K tomu většinou postačí jen chytré zařízení, jednotlivé aktivní členy a centrální jednotka, která je v podstatě srdcem celého systému. Předností centrální jednotky nabízené firmou Afriso je možnost komunikace s různými signály. Díky tomu lze využít aktivní členy i od konkurenčních firem.

Objevte kouzlo chytré domácnosti i vy.

Související příspěvky

Máte to „za pár“? Pokud vás čeká stěhování Praha, dobře vybírejte

redakce

Polštář s vlastní fotkou

redakce

Starý dům v novém kabátě!

redakce