DŮM

Plánujete výměnu starých oken za nová? Zvažte plastová

Víte, že současná moderní plastová okna plně vyhovují i nárokům nízkoenergetických a pasivních domů? A díky široké paletě jejich dezénů je na pohled nerozeznáte třeba od oken dřevěných.
Kvalitní plastová okna v první řadě disponují vynikajícími izolačními vlastnostmi, které vám ve výsledku ušetří nemalý peníz. Jsou odolná, nenáročná na údržbu a díky konstrukci profilů, jež umožňují integrování prvků na ochranu proti vloupání, přispívají i k vaší bezpečnosti. A k tomu všemu jsou vybavena těmi nejmodernějšími ovládacími technologiemi.

 

Okna s dvojsky, nebo trojskly?

Plastová okna můžete mít vybavená dvojsky, nebo trojskly. Zřejmě si pokládáte otázku, jaký typ zasklení zvolit. Se zvukovou izolací na tom jsou oba typy téměř stejně, liší se především v izolaci tepelné. Trojskla obecně izolují zhruba o 30 % lépe než dvojskla a k tomu zároveň zamezují průchodu tepla z exteriéru do interiéru, což uvítáte obzvláště v parných letních dnech, kterých jsme si letos užili do systosti.

 

Na jih dvojskla, na sever trojskla

Problémem trojskel ovšem je, že představují vyšší zátěž na kování, pro kterou je mnohdy nebývá možné použít při rekonstrukci starších objektů. Pak je zapotřebí zvolit okna s izolačními dvojskly. I ta ale v létě místnost dobře ochladí a v zimě naopak, bude-li na okna svítit sluníčko, ohřejou. V případě novostaveb pak doporučujeme oba typy zkombinovat: na jižní stranu vsaďte okna s dvojskly a na severní s trojskly.

 

Nakupujte od renomovaných výrobců

Bydlíte-li v Plzni či jejím blízkém okolí, kvalitního dodavatele a výrobce plastových oken můžete hledat na internetu. Do vyhledávače jednoduše zadejte pojmy jako okna Plzeň, plastová okna Plzeň či montáž oken Plzeň a vyberte takového, jež vám bude po všech stránkách vyhovovat. Výrobou špičkových oken a dveří z plastu se zabývá například plzeňská společnost PGOkno (www.pgokno.cz), jež při výrobě používá německé profily Kömmerling. A pověstnou německou kvalitu můžete očekávat i od oken jako takových. Věřte, že poslouží několika generacím.

Související příspěvky

Každý dům si zaslouží kvalitní osvětlení!

redakce

Garážová vrata přesně podle vašich představ

redakce

Střešní okna ROTO do každého podkroví!

redakce