TIPY

Chcete bazén na vlastní zahradě? Začněte s realizací už nyní

Už vás nebaví chodit v létě na veřejné koupaliště? Brodit se doslova mezi mraky lidí a být omezený na dobu určenou pro provoz koupaliště není zrovna optimální. Když se ke všemu ještě připočte cesta na plovárnu a zdlouhavé parkování, člověka rychle přejde chuť. Právě z těchto důvodů se vyplatí vsadit na bazén vlastní. Uvažujete-li o jeho pořízení, určitě se do záměru pusťte co možná nejrychleji. Proč? Čtěte dál, prozradíme vám to.

 

Stavební firmu seženete mnohem snáze

První důvod je vcelku nasnadě. Řemeslníci už mají aktuálně po sezoně, případně ještě dodělávají nějaké drobnější zakázky. Počasí stále přeje, a tak jistě nepohrdnou, když je v tento čas oslovíte. S pracemi budete moci začít prakticky okamžitě, což pro vás bude ideální. Bazény bývají na podzim i v zajímavých cenových akcích, takže jejich nákup se určitě vyplatí.

 

Na jaře se nebudete pohybovat po staveništi

Když začnete s pracemi až na jaře, počítejte s tím, že okolí bazénu bude prakticky staveništěm. Koupat se v takovémto prostředí není vůbec příjemné. Počítat navíc musíte i s nebezpečím, že na zemi budou nějaké ostřejší předměty. Pokud zaprší, pak vznikne kolem bazénu vcelku solidní bláto, které většinou děti spolehlivě donesou až do vody. Příjemné letní chvilky vám tak mohou značně zhořknout.

 

Do bazénu vyrazíte už zkraje jara

Pokud stihnete veškeré práce již na podzim, řešit budete fakticky už jenom údržbu bazénu. Tím pádem si všechno připravíte tak, abyste se mohli koupat již na začátku letní sezony. U krytých bazénů není problém užívat si vodních radovánek klidně i v dubnu, kdy venku ještě nejsou nějak extra vysoké teploty. Už tedy zbývá vyřešit pouze to, kde si bazén a příslušenství zakoupíte. My doporučujeme bazénového specialistu, společnost Albixon, v jejíž pestré nabídce si jistě vyberete.

Související příspěvky

Dveře a okna ze dřeva dodají vašemu domovu nevídanou eleganci

redakce

Ubytování Airbnb ještě levněji? Víme, jak na to!

redakce

Kde získat odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení?

redakce