DŮM INSPIRACE

Obkládáme kamenem venku i uvnitř

Kamenné obklady jsou z hlediska použitelnosti maximálně všestranné. Neexistuje místnost nebo venkovní prostor, kde by se jejich přírodní vzhled nestal dominantním prvkem celkového konceptu. Bytový návrháři se stále častěji obracejí k přírodním silám dřeva a v posledních letech i kamene. Přírodní kamenné obklady se dají zařadit do luxusního sortimentu. Jsou sice dražší než standardní obklady betonové, ovšem na druhou stranu nabízejí všem majitelům nefalšovanou přírodní atmosféru.

  • Břidlicové obklady – tento typ obkladu je naprosto nejtmavší, navíc jimi prostupují oxidy železa, tím vzniká charakteristický vzhled narezlého železa.
  • Kamenné obklady z pískovce – zde se klient může setkat s příjemnými teplými tóny hodící se jako designový prvek do interiérových prostor.
  • Obklady z kvarcitu – díky svému neotřelému vzhledu jsou vhodné k použití na venkovní terasy, chodníky, ale i bazény.

 

Kamenné obklady mají mimo jiné i skvělé vlastnosti, pojďme se podívat na jejich přednosti z trochu bližší perspektivy.

 

Kamenné obklady a jejich výhody

Hlavní výhodou kamenného obkladu je jeho nezničitelnost. Jen těžko naleznete pevnější a zároveň odolnější materiál. Dají se bez větších problémů použít do interiérů jako obklad stěn nebo exteriéru jako venkovní obklady či obklady fasád. Kamenné obklady jsou rovněž mimořádně odolné vůči slunečnímu záření, jejich podoba je tedy i po několika letech na otevřeném slunci stejná.

blk

Celkový vzhled výsledné práce je celistvý, jelikož při lepení se nedodržují žádné spáry. Skvěle se hodí i jako obklad koupelen nebo krbu.

 

Obklady z umělého kamene

Na trhu se objevuje i obklad z umělého kamene, který je dokonalou imitací kamene. Aktuálně se jedná o senzační hit moderního světa bydlení. Lidé si ho oblíbili pro svou dlouhodobou stálost a vynikající vlastnosti. Obklad z umělého kamene zcela přirozenou cestou navyšuje hodnotu každé budovy. Navštivte portál Simplehome a objednejte si venkovní obklady ještě dnes.

Související příspěvky

Jak můžete vysokotlaké lamináty využít i vy?

redakce

Krbová kamna

redakce

Koho oslovit na výškové práce!

redakce