STAVBA

Je vám pořád zima na nohy? Vsaďte na Anhypodlahy

Při rekonstrukci bytu nebo domu je důležité zvážit, jakou podlahovou krytinu vybereme do jednotlivých pokojů. Volba je to důležitá, jelikož podlaha značně ovlivňuje celkový finální vzhled místnosti. Je třeba si především uvědomit, jaké vlastnosti by krytina měla mít. Do každého pokoje je vhodný jiný typ podlahy. Některé jsou snadno omyvatelné, ovšem velmi chladné, z jiných nás zase tolik nestudí nohy, ale jejich úklid dá mnohem více práce. Na trhu se nachází pestrá škála podlahových krytin. Vybírat je možné z laminátových prken, linoleí či dlažby. Jedno je však nezbytné pro všechny typy podlah, a to kvalitní základ pro jejich pokládku.

 

Co jsou lité podlahy?

Jednou z nejspolehlivějších možností jsou tzv. lité podlahy. Jedná se o hmotu, která vytvoří vrstvu mezi horní krytinou a podlahovým vytápěním. Tato vrstva má velmi dobrou tepelnou vodivost, takže naše nohy budou v teple v každém ročním období. Lité neboli anhydritové podlahy tvoří speciální směs, jež se rovnoměrně rozlije po ploše, kam budeme podlahovou krytinu pokládat. Tento základ se dá použít jak v rodinném domě, tak v bytě či nějakém komerčním prostoru. Jedinou výjimkou, kdy není tento samonivelační potěr vhodné používat, jsou místnosti, kde je trvale vysoká vlhkost.

 

Jaké mají vlastnosti?

A jaké vlastnosti od anhydritu očekávat? Kromě zmíněné tepelné vodivosti jsou to také vysoká pevnost a schopnost bez chybičky vyrovnat povrch. Lité podlahy se využívají především v pokojích, kde se nachází podlahové vytápění. Pokládka finální krytiny je díky této mezivrstvě snadná. Aplikace směsi trvá jen několik hodin. Zasychání je rychlé, a my se tak můžeme po nové podlaze procházet už druhý den.

Lité podlahy nabízí společnost Anhypodlahy, která poskytuje veškeré služby spojené s aplikací této směsi. Kromě kvalitního servisu a pomoci s výběrem získáme také dlouhodobou záruku. Na webových stránkách společnosti Anhypodlahy, v sekci „anhydritové podlahy ceník“, nalezneme ceny všech dostupných produktů.

Související příspěvky

1000 otázek ke stavebnímu zákonu

redakce

Chcete bydlet téměř zadarmo? Jde to!

redakce

Už v létě myslete na zimu

redakce