STAVBA

Patrový dům, nebo bungalov? My máme jasno!

Česko zažívá stavební boom. A není se ani čemu divit. Za cenu pronájmu bytu v hlavním městě (s dostatečnými úsporami a příjmem) v podstatě dosáhnete na dům nový. A proč si ho nenechat postavit na zelené louce.

Uvažujete podobně? Pokud ano, tak zřejmě zvažujete i typ domu, který se co nevidět stane vašim domovem. Na výběr v podstatě máte dvě možnosti. Dům patrový, nebo bungalov, tedy dům přízemní. Obě varianty mají svá pro a proti, s nimiž vás v následujícím článku seznámíme.

Bezbariérový bungalov

Dům si nestavíme na rok ani na dva, ale mnohdy na doživotí. A s tím je třeba počítat už před jeho stavbou. Jste si jisti, že i ve stáří budete po schodech běhat jako za mlada? Budete ochotni oželet krásnou komodu, se kterou se na schodech zkrátka nevytočíte? Ne všechny patrové domy jsou v tomto ohledu bohužel praktické. Na rozdíl od bezbariérových bungalovů.

Myslete i na mazlíčky a malé děti

Problémem se ale v patrovém domě může stát i “obyčejný” vyvrknutý kotník nebo zlomená noha, díky níž můžete i týdny uvíznout v přízemí. Které k tomu bude muset být přizpůsobené.
Do patra se však těžko dostávají i drobní mazlíčci a malé děti. Obzvláště pro ty nejmenší skutálení se ze schodů může být i fatální. Pro některé uživatele zkrátka bungalovy nahrávají na plné čáře. Patříte mezi ně i vy? V tomu případě jste na správné adrese.

Účelné domy souznějící s okolím

Dovolte, abychom vám představili společnost JAN PAVEL VLČEK, která se přímo na návrhy bungalovů specializuje. Za ní stojí renomovaný a zkušený architekt, který na každou stavbu nahlíží jako na celek. Zaměřuje se především na její účelnost a maximální souznění s okolím. Z jeho pera vznikají projekty bungalovů po všech stránkách praktických a z architektonického hlediska účelných a souznějících s okolím.

Asistence při jednání na úřadech

Součástí služeb ovšem je také asistence při jednání na úřadech a výběru dodavatelů. Firma vám dohlédne na stavbu a zajistí i její finální kolaudaci. A postavený dům, budete-li mít zájem, vám také vkusně zařídí.

Služby interiérového architekta

Interiérový architekt vám vypracuje interiér, po všech stránkách neotřelý a originální. Vdechnout duši mu však budete muset už vy. Tedy z nově postaveného a zařízeného domu udělat domov. Více informací hledejte přímo na stránkách společnosti www.jpvarchitekt.cz.

Související příspěvky

Ochranné pracovní pomůcky na stavbě není radno podceňovat!

redakce

Materiál budoucnosti pěnové sklo REFAGLASS zaznamenalo obrovský úspěch

redakce

Foukaná izolace není jen pro pasivní dům

redakce