STAVBA

Patrový dům, nebo bungalov? My máme jasno!

Česko zažívá stavební boom. A není se ani čemu divit. Za cenu pronájmu bytu v hlavním městě (s dostatečnými úsporami a příjmem) v podstatě dosáhnete na dům nový. A proč si ho nenechat postavit na zelené louce.

Uvažujete podobně? Pokud ano, tak zřejmě zvažujete i typ domu, který se co nevidět stane vašim domovem. Na výběr v podstatě máte dvě možnosti. Dům patrový, nebo bungalov, tedy dům přízemní. Obě varianty mají svá pro a proti, s nimiž vás v následujícím článku seznámíme.

Bezbariérový bungalov

Dům si nestavíme na rok ani na dva, ale mnohdy na doživotí. A s tím je třeba počítat už před jeho stavbou. Jste si jisti, že i ve stáří budete po schodech běhat jako za mlada? Budete ochotni oželet krásnou komodu, se kterou se na schodech zkrátka nevytočíte? Ne všechny patrové domy jsou v tomto ohledu bohužel praktické. Na rozdíl od bezbariérových bungalovů.

Myslete i na mazlíčky a malé děti

Problémem se ale v patrovém domě může stát i “obyčejný” vyvrknutý kotník nebo zlomená noha, díky níž můžete i týdny uvíznout v přízemí. Které k tomu bude muset být přizpůsobené.
Do patra se však těžko dostávají i drobní mazlíčci a malé děti. Obzvláště pro ty nejmenší skutálení se ze schodů může být i fatální. Pro některé uživatele zkrátka bungalovy nahrávají na plné čáře. Patříte mezi ně i vy? V tomu případě jste na správné adrese.

Účelné domy souznějící s okolím

Dovolte, abychom vám představili společnost JAN PAVEL VLČEK, která se přímo na návrhy bungalovů specializuje. Za ní stojí renomovaný a zkušený architekt, který na každou stavbu nahlíží jako na celek. Zaměřuje se především na její účelnost a maximální souznění s okolím. Z jeho pera vznikají projekty bungalovů po všech stránkách praktických a z architektonického hlediska účelných a souznějících s okolím.

Asistence při jednání na úřadech

Součástí služeb ovšem je také asistence při jednání na úřadech a výběru dodavatelů. Firma vám dohlédne na stavbu a zajistí i její finální kolaudaci. A postavený dům, budete-li mít zájem, vám také vkusně zařídí.

Služby interiérového architekta

Interiérový architekt vám vypracuje interiér, po všech stránkách neotřelý a originální. Vdechnout duši mu však budete muset už vy. Tedy z nově postaveného a zařízeného domu udělat domov. Více informací hledejte přímo na stránkách společnosti www.jpvarchitekt.cz.

Související příspěvky

Problematika a hrůzy při provádění parozábran v zateplených šikmých střechách a stěnách

redakce

Vačkové spínače nemají vždy stejné vlastnosti a schopnosti

redakce

Pohodová stavba

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.