STAVBA

Aby vám ze zimy nebylo horko

Mnoho z nás už vyhlíží jaro a příroda nás láká slunečními paprsky, do skutečného jara a konce teplé sezóny je ještě daleko. Noční mrazy i občasná sněhová přeháňka dávají tušit, že vytápět dům budeme ještě pár týdnů muset a už teď se děsíme nákladů za vytápění.

Platí přímá úměra, tedy čím delší zima, tím vyšší náklady. Mráz hluboko pod nulou nebo jen sychravé a lezavé počasí s teplotami kolem nuly nás nutí stále topit bez ohledu na to, jak dlouho to bude počasí trvat, než bude teplo i v noci. Ideální tak je udržet si teplo doma a nenechat ho nikam unikat, ale jak toho docílit a spolu s tím i ušetřit za vytápění? Nejvíce tepelných ztrát v rodinných domech vzniká u stropu, protože teplý vzduch je lehčí a tak stoupá nahoru a pokud mu nic nezabrání, pokračuje stále výš mimo dům. Drahé teplo tak naprosto zbytečně ztrácíme a musíme více topit, abychom v domě udrželi komfortní teplotu. Dobrá izolace stropu je základ pro udržení tepla a nejlepší řešení právě pro stropy je minerální foukaná izolace. Ta zabrání v zimě unikání tepla a v létě naopak ochrání dům před přehříváním.

Velkou výhodou foukané izolace je snadná a rychlá aplikace, kdy je na potřebné místo izolační materiál přiveden hadicí a z ní se fouká tam, kam je potřeba. Od technologie foukání pochází i název foukaná izolace. Tato technologie navíc zaručí vytvoření souvislé vrstvy a proniknutí izolačního materiálu do každé spáry i mezery, čímž se zamezí vzniku tepelných mostů. V domě se tak nachází pouze pracovníci odborné firmy a přívodní hadice. Ostatní vybavení, zásoba materiálu, pomůcky nebo technologie jsou na autě, které parkuje před domem. Není tak potřeba stavět lešení, balit nábytek do igelitu a žít několik dní na staveništi.

Aplikace foukané minerální izolace je hotová za pár hodin v závislosti na velikosti izolované plochy. Nemusíte se ani obávat nepořádku, pracovníci si odnesou zpět do auta hadici a vše po sobě uklidí, nemusíte tak nijak narušit běžný chod vaší domácnosti. Tato izolace lze použít u novostaveb i starších domů a také pro opravu staré nebo špatně položené izolace. Jako izolační materiál se používá nehořlavá minerální vlna, která odolá plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po mnoha letech neslehne. Foukaná izolace je jednoduché a praktické řešení pro ušetření až třetiny nákladů na vytápění.

Související příspěvky

Využití OSB desek téměř nezná mezí

redakce

Sháníte stavební materiál pro svůj projekt? Víme, kde ho koupíte ihned a levně

redakce

Objevte moderní technologii termoaktivní interiérové stěrky

redakce