Search

Pozor na triky neseriózních prodejců. Kvalitní okna mají svou cenu!

Kvalita není zadarmo. Pod tlakem trhu, kdy lidé touží dostat vše za co nejnižší cenu, se objevují prodejci oken, kteří přicházejí s triky, jak vytvořit výrobně velmi levná okna, která uspokojí poptávku zákazníků, kteří chtějí co nejvíce škrtit rozpočet. Často se objevují i reklamní a prodejní triky.

 

Cena by neměla být jediným parametrem výběru

Mnoho lidí se při výběru plastových oken nebo při výběru firmy pro jejich montáž orientuje hlavně podle ceny. Je to přirozený jev, ale nemělo by se jednat o honbu za nejnižší cenou, ale za nejlepším poměrem ceny a výkonu. To znamená, že pokud za vyšší cenu dostanete nadstandardně kvalitní služby a pořádná okna, je to o mnoho lepší, než odbytá práce a nepříliš kvalitní okna za pár korun. Důležité je vzít v úvahu, že se jedná o dlouhodobou investici a plastová okna mohou vydržet i velmi dlouho.

 

Kvalita, která vydrží až 50 let

sulko-profi-plusJe rozdíl mezi levným plastovým oknem, kde výrobce šetřil na technologii i použitém materiálu, a skutečně pořádnými plastovými okny, která dokážou bez větších problémů vydržet i 50 let. Plastová okna se podle normy ČSN EN 12608 dělí na třídy, kdy nejvyšší třída A musí mít tloušťku vnější strany 3,0 mm. Tato okna jsou nejvíce stabilní a nabízejí nejdelší životnost. Pravdou však je, že při nákupu kompletního okna s tímto profilem nebývá cena úplně nejnižší. Pokud si však celou investici propočítáte, zjistíte, že touto o trochu větší jednorázovou investicí ušetříte mnohem více, než kdybyste museli každých 15 let kupovat nová okna.

Pokud vyberete chytře, můžete i na kvalitních oknech něco ušetřit. Na mnohá plastová okna je totiž možné vyřídit dotaci Zelená úsporám, která může pokrýt až 50% z celkových nákladů. Je ale potřeba si připomenout, že podmínkou využití dotace je současné zateplení celého domu. Na českém trhu lze koupit kvalitní okna s možností využití dotace u společnosti SULKO, kde podmínky splňuje například oblíbený model Profi +, ale i mnoho dalších.

 

Triky neseriozních prodejců

Triky prodejců oken často spočívají ve zdánlivých slevových akcích, kdy se buď jedná o umělé navýšení ceny, ze které je vzápětí odečtena sleva, nebo o slevu pouze na některý komponent. Častým problémem cenově lákavých nabídek plastových oken je nepřehledné nebo chybějící vypsání komponent, které jsou v ceně zahrnuté, a často se stává, že si zákazník za vidinou, že kupuje celé okno, pořídí pouze rám bez skleněné tabule, či si bude muset za příplatek dokoupit jinou důležitou součást.
Jeden komentář u “Pozor na triky neseriózních prodejců. Kvalitní okna mají svou cenu!

  1. Jiří Urbanovský napsal:

    Dobrý den, souhlasím že pokud někdo vyžaduje kvalitní plastová okna, tak jejich cena by pro dotyčného měla být druhořadá. Přidal bych k tomuto faktu ještě několik rad, jelikož samotná cena bohužel kvalitu neurčuje, je dobré se k tomu pohlídat, aby okna byla zhotovena z profilu třídy “A“, jelikož tento plast je nejtlustší. Dbát na to, aby okna byla vyrobena z prvoplastu, jelikož ten lépe drží ve všech svárech. Požadujte znát původ oken, jelikož na trhu je mnoho překupníku, kteří nemohou za kvalitu oken ručit. Všechny tyto informace si nechte zaznamenat do kupní smlouvy, předcházíte tím všem případným problémům..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *