STAVBA

Hydroizolace vám ochrání domov před vodou

Ne vždy potřebujeme a chceme mít na některých místech vodu. Nemusí jít ani o kaluže či louže, stačí stálá vlhkost a sem tam kapka a už si zaděláváme na problémy. Hydroizolace jim předejde.

Nejpalčivější bývá tento problém v místech, kde je voda na jednu stranu potřebná, ale pouze v určitém úseku. V koupelně tak vodu chceme v umyvadle a vaně či sprchovém koutě, ale jinde je nežádoucí. Voda dokáže tam, kde nemá co dělat, způsobit potíže a zkrátit životnost věcí kolem sebe. Za vanu zatéká voda vinou špatného těsnění, to samé se děje u vany a stěna za umyvadlem je také pořád mokrá. Ze začátku si třeba ani nevšimneme, ale časem se zeď začne drolit a plesnivět, což není nic dobrého pro naše zdraví ani spotřebiče a koupelnový nábytek. Navíc ohrožujeme sousedy, protože poškozená podlaha nebo zdi mohou být méně odolné a sousedy můžeme vytopit. Hydroizolace koupelny pomůže těmto rizikům zamezit a udržet vše v suchu. Hodí se jako izolace zdí a podlahy ještě před aplikací dlažby nebo obkladů a to nejen v koupelně, ale i třeba v kuchyni u dřezu.

Ve svých domovech pak najdeme i další místa, kde je vlhkost a voda nežádoucí. Jedním z nich jsou i terasy a balkóny, kam si za hezkého počasí chodíme odpočinout a bavit se s rodinou a přáteli a chceme, aby to tam dobře vypadalo. Plísně a ztrouchnivělé dřevo na kráse nepřidají a stejně tak drobné kaluže a mapy na podlaze. Hydroizolace balkonů opět pomůže předejít problémům v budoucnu a ochránit nejen betonové podlahy před nežádoucí vlhkostí a zatékáním vody do míst, kde nemá co dělat. Navíc své relaxační místo ochráníte i před působením oxidu uhličitého a chloridů či solí, které obsahují čistící prostředky a prodloužíte mu tak životnost. Izolaci můžete použít na podlahu balkónu ideálně ještě před položením dlažby.

Ochránit své věci před zničením a mít jistotu, že jim vědomě neškodíte je možnost, jak nemít zbytečné výdaje s pořizováním nových nebo neustálými opravami. Hydroizolace je řešení pro místa, kde není žádoucí voda a vlhkost.

Související příspěvky

Podlaha z CETRIS desek nikdy nezklame

redakce

Soustředíme se na kvalitní průmyslové podlahy

redakce

Garážované auto ano, ale v jakém typu garáže?

redakce