STAVBA

Každý rodinný dům by měl být především maximálně funkční pro jeho obyvatele

Každý, kdo přemýšlí o výstavbě nového rodinného domu samozřejmě chce, aby byl dům elegantní a stylový. To samozřejmě platí také o dřevostavbách. Moderní architektonické trendy jsou tomu velmi nakloněné a stavební firmy a výrobci dřevostaveb se snaží o vytváření originálních staveb. Nikdy byste ale neměli zapomínat na to, že moderní dřevostavby se mají vyvíjet především proto, aby nabízely uživatelům maximální komfort. Mnozí výrobci na to zapomínají.

Propojení elegance a uživatelského komfortu není vůbec jednoduché

Propojit maximální komfort dřevostavby pro uživatele společně s elegantním a vkusným vzhledem není vůbec jednoduché. Své o tom jistě ví i pan ing. arch. Michal Postránecký, jeden z největších tuzemských odborníků v oboru. Pan Postránecký si je velmi dobře vědom problematiky propojení elegance a efektivity moderních dřevostaveb a také ví, o jak složitý krok se jedná. Každá křivka domu, ať už z vnější nebo i vnitřní strany musí mít své uživatelské opodstatnění. Jinak by to byla jen zbytečná kreativita bez účelu. Architekt Postránecký na tuto problematiku přímo říká – „Dobře provedený rodinný dům by měl být obalem na pohodu a pohodlný denní život. Na exhibicionismus zpracovatelů, ať zbyde místo jenom tam, kde nepřekáží“.

V současnosti žije a tvoří v USA, ale spolupracuje i s přední tuzemskou firmou

Pan architekt Postránecký v současnosti pracuje a žije v USA, kde se podílel například na projektu výstavby komplexu Planet Holywood Towers Westage. Jeho hlavní specializací je ale projektování dřevostaveb, díky kterým se proslavil právě i ve Spojených Státech. Ale i na našem trhu můžete využít služeb tohoto známého architekta. Spolupracuje totiž s tuzemskou společností Ovelos, jednoho z předních výrobců dřevostaveb na našem trhu. Klienti této společnosti mohou na požádání získat odborné poradenství s panem ing. arch. Postráneckým, včetně zpracování projektu. Ovelos se specializuje na moderní nízkoenergetické dřevostavby a modulovou výstavbu domů již dlouhodobě a s přihlédnutím na individuální přání zákazníků. O této cestě je pan Postránecký přesvědčen, že je správná a proto se rozhodl pro spolupráci s Ovelos i ze zámoří.

Detailní informace o Ovelos najdete na www.ovelos.com

Související příspěvky

Jak na kutilské zlepšováky?!

redakce

DOKONALÉ ZATEPLENÍ – Chytrá izolace®

redakce

Není dřevostavba jako dřevostavba

redakce