ZAHRADA

Máme pro vás opravdu odolnou sekačku na trávu

“Letos tráva roste přímo před očima,” stýská si týden co týden nejeden majitel rozlehlejší zahrady. Rychlejšímu růstu trávy nahrávají časté deště v kombinaci s relativně teplým počasím. Jakmile sekačka na trávu vychladne, už ji v podstatě můžete startovat.
Každý, kdo seká pravidelně, vám potvrdí, že od zahradní sekačky v první řadě očekává spolehlivost. Jistý stupeň odolnosti a bezporuchovost. Jaká to je a kde ji sehnat?

Sekačky elektrické

Hlavním parametrem při výběru zahradní sekačky je velikost sečné plochy. Pro sekání menších a méně členitých zahrad (zhruba do 600 m²) si vystačíte se sekačkou elektrickou. Ta se samozřejmě neobejde bez elektrického kabelu patřičně dálky. Ten za sebou budete při sekání tahat, což nebývá moc praktické. Především budete muset být opatrní, abyste jej nepřesekli.

Sekačky benzínové

Problémům s kabelem se vyhnete, investujete-li do benzínové sekačky na trávu. Tu v každém případě doporučujeme i do velkých zahrad (nad 600 m²). Pokud máte svažitější pozemek, zvažte investici do benzinové sekačky s pojezdem. Ta vám ušetří hodně času i sil. Uvědomte si však, benzínová sekačka se neobejde bez patřičné péče. Minimálně jednou za rok v ní budete muset vyměnit olej a vyčistit svíčky. Za to se vám (ve srovnání se sekačkou elektrickou) odmění vyšším výkonem.

Sekačky akumulátorové

Velmi praktické jsou sekačky na trávu akumulátorové poháněné lithiovou baterií. Tu je však zase třeba pravidelně dobíjet – i v době, kdy sekačku (potažmo baterii) nebudete používat! V tomto období se ale nedoporučuje nabíjet ji naplno, ale zhruba na 50 procent.

Šířka záběru a objem sběrného koše

Dalším z parametrů při výběru je šířka záběru. Čím širší, tím větší plochu sekačka poseče. Nepodceňujte ani velikost sběrného koše, v němž se zase hromadí posečená tráva. Čím objemnější, tím více trávy pojme a tím méně často jej budete vyprazdňovat.

Jakou značku?

Podceňovat byste neměli ani značku sekačky. Jedněmi z nejkvalitnějších, tedy nejodolnějších a s dlouhou životností, bezesporu jsou motorové sekačky na trávu Stihl. Jejich bohatý výběr najdete například na e-shopu www.prucha-motorovenaradi.cz, který se specializuje na prodej a servis motorového nářadí – motorových pil, křovinořezů, sekaček a další zahradní mechanizace.

Zahradní technika k prodeji i zápůjčce

Zahradní techniku si ve firmě Průcha motorové nářadí můžete i zapůjčit. Když trávník nebudete dlouho sekat, tak vám rychle přeroste. A přerostlou trávu klasická sekačka jej už nepojme. A povolat bude třeba sekačku bubnovou. Ale to už je téma na jiný článek.

Související příspěvky

Sen o vlastním bazénu se mění v realitu

redakce

Harmonická zahrada: tušíte, kde v ní načerpat energii?

redakce

Zájem o zahradní bazény strmě roste

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.