INSPIRACE

Víme, jak na bezchybné lepení tapet

Tapety se v posledních letech stávají opětovným hitem moderně laděných interiérů. Jejich rozličnost a bohatý výběr z dekorů využívají majitelé nemovitostí a návrháři bytových dekorativních projektů k docílení požadovaného designu. Mnohem snadnější, než malířské nebo zednické práce. Rovněž o poznání čistější a v neposlední řadě i rychlejší. Navíc lepení tapet zvládne opravdu každý po přečtení i našeho krátkého informativního článku.

 

Podklad před lepením

Podkladový povrch musí být zbaven nečistot, mastnoty a v případě hrubších nerovností i srovnán. Odstraňte starou malbu i přebývající kusy tapet z předešlých počinů. Ještě před tím, než si otevřete univerzální lepidlo na tapety, přikryjte stěnu igelitovou fólií a připevněte jí lepící páskou. Druhého dne nesmí být igelit orosený.

 

Lepidlo na lepení tapet

Lepidlo na lepení tapet kupujte vždy od renomovaného výrobce, který vám zaručí prvo jakostní kvalitu. Právě vidina úspory by se vám v tomto segmentu nemusela vůbec vyplatit. Pro těžší vinylové tapety si namíchejte hustší konzistenci, naopak pro papírové tapety postačí i řidší. Vždy si natřete jak tapetu, tak i stěnu. Bude se vám tak mnohem lépe pracovat.

 10012230042._._.o

Zásady při práci s tapetou

Zásadou číslo jedna je nákup kvalitního univerzálního lepidla na tapety značkového charakteru. Bez této pomůcky se do lepení raději vůbec nepouštějte. Podklad si vždy řádně očistěte a popřípadě napenetrujte. Pokud dodržíte jen několik málo zásad, stane se pro vás lepení tapet opravdovou hračkou a následně budete hrdí na celkový výsledek s pozitivním nádechem.

Tapety se stávají po delší odmlce zase skvělý designovým nástrojem pro zakrytí kosmetických vad na stěnách, ale zároveň i pro vytvoření nezaměnitelné atmosféry v libovolné místnosti. Díky obrovskému výběru vzorů, dekorů, ale i panoramat, si vybere každý.

Související příspěvky

Kde vybrat osvětlení při zařizování nového bydlení?

redakce

Běhouny aneb trendová dekorace posledních let

redakce

Komíny MESSY představují SAVE ENERGY systém

redakce

Přidat komentář