TIPY

Až se jaro zeptá, co jsi dělal v zimě

Jarní úklid je takový zažitý pojem, že už se nad ním nikdo ani nepozastaví. Přitom většina prací v bytě i domě se dělá ještě předtím, než jaro začne. Ne každý den v zimě je krásně zasněžený a zalitý sluncem, a tak nás počasí nutí být doma a něco dělat. Ideálně uklízet a chystat se právě na jaro, aby vše bylo čisté a vyleštěné, až nám sluníčko zasvítí do oken. Samozřejmě, ne každá činnost se dá dělat v mrazech, mytí oken nebo drhnutí příjezdové cesty si raději necháme na to jaro. Ale už předem si můžeme připravit a využít šikovné pomocníky, kteří nám tu práci tak trochu usnadní.

 

Na okna jednoduše

Mytí oken je zrovna jedna z činností, kterou buď milujete, nebo nenávidíte. Tipneme si, že těch druhých bude víc. Můžete zůstat u klasiky stěrka – noviny – čistící prostředek, pokapaného koberce a nekonečného leštění. Nebo se poohlédnout po nových možnostech a trochu si to usnadnit. Moderní stěrky na okna už většinu práce udělají za vás. Tedy spíše vysavače na okna, protože nepotřebnou vodu rovnou odsávají z okna pryč. Navíc je využijete i na okenní rámy, sprchové kouty nebo vylitou tekutinu na podlaze. Stačí jen zmáčknout tlačítko a většinu práce udělají za vás.

 

Na koberce bez houbičky

Kdo má doma děti nebo chlupaté mazlíčky, při zimních plískanicích občas spráskne ruce. Sem tam ťapka, sem tam flíček, někdy se prostě po procházce nepodaří všechny bahnem obalené koule zahnat včas. A i když podaří, jednou za čas je koberec potřeba vydrhnout. I tady si můžete pořídit šikovného pomocníka a navždy se zbavit třepících houbiček a kartáčů. Nasadíte láhev s náplní, která sama dávkuje tepovač nebo čistící prostředek do kartáčku, a vše je připraveno. Zvlášť oceníte na menší plochy a nehody.

 k__rcher_k_5_ful_56c6edf67c84c

Na jaro připraveni

A k oknům a kobercům ještě vyleštit podlahy, utřít všude prach, vyprat záclony, závěsy, všechny zimní věci před uskladněním na další sezónu, vyčistit balkony a terasy a zahradní nábytek a stovka dalších věcí na seznamu. V dnešní době chytrých pomocníků opravdu nemusíme dělat vše ručně a trávit nad úklidem hodiny. Pomůžou nám i parní čističe, robotické vysavače, moderní čistící prostředky a materiály. Na www.elektro-produkt.cz najdete takové pomocníky na všechno.

Ještě pár týdnů bude paní Zima na návštěvě, ale pak už se s ní pomalu rozloučíme. Venku to začne vonět jarem, potáhne nás to na procházky a na výlety a na zvelebování domácnosti tolik času už nebude. Připravte se poctivě, využijte dlouhé večery a jaro si pak užijte bez výčitek nebo povinností. A koneckonců, se správným příběhem může být úklid nebo třídění starých věcí i docela příjemná rodinná zábava. Protože až se jaro zeptá, co jsi dělal v zimě…

Související příspěvky

Jak si zařídit kvalitní spánek

redakce

Nevíte, jak v zimě správně větrat?

redakce

Moderní vzezření a styl – Studio for man

redakce