TIPY

Kde sehnat krabice na stěhování – je to „EASY“

Stěhujete se? Potom jistě víte, že věci jenom těžko převezete jenom tak volně, nebo v různých taškách. Ideální možností, jak můžete vše jednoduše a pohodlně zabalit, jsou praktické krabice na stěhování. Pokud si aktuálně pokládáte otázku, kde je můžete nejlépe sehnat, podívejte se s námi na několik tipů, ze kterých si rozhodně vyberete.

 

Poptejte je u svých známých

Máte ve svém okruhu někoho, kdo se nedávno stěhoval? Pokud ano, je ideální ho oslovit a zeptat se ho, zda mu ještě nějaké krabice nezbyly. Obvykle se takové věci málokdy vyhazují, jelikož nikdo neví, zda jeho stěhování bylo skutečně poslední. Pokud je stále má, je to pro vás jasná výhra spojená s tím, že se vám krabice na stěhování dostanou do ruky celkem jednoduše a bez jakýchkoliv problémů. Máte tedy jistotu toho, že je nemusíte nikde složitě shánět.

 

Poptejte je v obchodech

Druhá možnost, kde je můžete poptat, jsou obchody. Konkrétně potom potraviny a supermarkety. Ideální je přirozeně oslovit spíše prodejny větší, jako je například Albert, Tesco, stejně jako třeba i Makro. To, co poptáváte, je klasická banánová krabice. V té se banány převážejí, a tak má každý takový obchod daných krabic poměrně velké množství. A jak je konkrétně poptat? Ideální je přijít přímo osobně a zeptat se vedoucího pracovníka v oddělení ovoce a zeleniny. Pokud bude vstřícný, často to dopadne tak, že vám nějaké přinese ihned ze skladu, nebo vám přímo řekne, kdy se pro ně můžete stavit. I toto je cesta, jak krabice na stěhování získat poměrně snadno a přirozeně také zcela zdarma.

 

Krabice na stěhování si lze i koupit

I toto je možnost, která dnes existuje. Už ale musíme podotknout, že patří mezi tu variantu, kde je třeba si za krabici zaplatit. Na druhou stranu máte jistotu výběru. Budete si moci vybrat nejenom to, jak budou krabice velké, ale můžete si vybrat třeba i podle konkrétních nosností. Když si krabice na stěhování budete kupovat, máte tak jistotu toho, že si lze nakombinovat jednotlivé možnosti přesně podle vašich požadavků, které v tomto směru máte. Dnes platí, že dané krabice můžete objednat třeba i z pohodlí vašeho domova, jelikož není jakýkoliv problém koupit je online. Stejně tak můžete navštívit i klasická papírnictví, nebo obchody s obalovými materiály. I zde můžete na odpovídající krabici narazit.

 

Poptejte i jejich půjčení

Pokud si dané krabice nechcete nutně kupovat, a možnost, jak si je opatřit zdarma jste nenašli, je zde ještě jedna, celkem zajímavá cesta. Ta se týká toho, že oslovíte stěhovací firmy ve vašem okolí. Ty už nenabízejí jenom klasické služby spojené s tím, že vaše věci převezou z místa na místo. Nabízené služby se neustále rozšiřují, což znamená i to, že zde můžete poptat také půjčení stěhovacích krabic. Potěší jistě i jejich celkový výběr, jelikož to nemusí být jenom běžné kartonové krabice. Mohou to být třeba i různé přepravky, stejně jako se může jednat i o dřevěné bedny. I zde si můžete jednotlivé možnosti celkem snadno kombinovat. A to hlavně s ohledem na to, jaké věci o jaké křehkosti budete převážet.

 

Využijte stěhovací firmy a nemusíte se o nic starat

Jak jsme zmínili, jednou z možností, kde krabice na stěhování také poptat, je přímo firma, která své služby nabízí. Pokud ji využijete i na klasické přestěhování, je třeba říci, že krabice není třeba řešit v podstatě vůbec. A z jakého důvodu? Je to proto, že moderní stěhovací firmy dnes v rámci využití jejich služeb jednotlivé krabice svým zákazníkům i sami poskytnou. Obvykle zcela zdarma. Je to i proto, aby byla samotná přeprava věcí nejenom pohodlnější, ale logicky byla také bezpečnější. A to je kvalitní krabicí a dobrým obalovým materiálem velká jistota.

Související příspěvky

Preventivní ochrana bydlení se vyplatí

redakce

Jak elegantně vyřešit podbití krovů u střechy?

redakce

Kancelářský nábytek nemusí stát jmění, nakupte ho v bazaru

redakce

10 x komentováno

anet 22. 6. 2017 at 11:32

Sehnat krabice v obchodech zadarmo už je takřka nemožné, zkusila jsem to ve dvou obchodech a řekli mi, že žádné krabice už nedávají. Kupovat jsem je taky nechtěla (zbytečně bych je skladovala). tak jsem hledala, jestli by se nedaly půjčit a našla jsem 🙂 https://www.obalove-materialy.cz/prodejna-obalu-praha/pujcovna-stehovacich-pomucek Půjčili jsme si krabice, pár přepravek i toho rudla a šlo to jak po másle. Půjčovné bylo za pár korun, zálohu nám vrátili a nemáme zaskládaný byt nepotřebnými věcmi, takže paráda. Sice nějaké věci uskladněné v krabicích mám, ale to mám koupené ty ozdobné a mám je v ložnici na skříních.

Odpověď
Karin 12. 1. 2018 at 15:43

Krabice v kamenných obchodech už mají i nedostatek samotné obchody, pak se na nás lidi kaboní, že jim nedáme krabice… Sama jsem to pak řešila, když jsem se potřebovala stěhovat a koukala jsem, že jsou opravdu nedostatkové z boží 😀 Takže jsem googlila a narazila jsem spoustu obalových materiálu, nakonec jsem si všimla, že firma, která nám malovala tohle taky nabízí: http://ctvrtecka.cz/stehovaci-krabice/
Nejlepší na tom je, že to pak člověk jen vrátí a už si nemusí lámat hlavu s tím, kam to dá nebo vyhodí 🙂

Odpověď
Filip 7. 2. 2018 at 18:08

Když jsem se ptal u nás v Bille, jestli nemají nějaké krabice od banánů k dispozici, tak mi paní donesla jednu, že víc toho nemají. No s tím bych se stěhoval pěkně dlouho 😀 Nakonec jsem využil půjčení na https://www.obalove-materialy.cz/. Půjčil jsem si různé krabice, šatní boxy, plastové přepravky. Také jsem zde nakoupili bublinkové folie a lepící pásky apod. – takovéto věci logicky půjčit nejdou, ale ceny byly opravdu příznivé.

Odpověď
Ofelie 18. 2. 2018 at 11:35

Já teda nevím, ale nejlepší na nervy, když už trpíte tím, že se stěhujete je zaplatit si firmu. V mládí jsme se na výšce asi pětkrát stěhovali po Brně a ikdyž jsme byly mladé a pokaždé se pak šli opít a vše bylo ok, stejně vzpomínám na ty nervy a námahu a ty navěky ztracené věci. Pak jsme na vlastní pěst stěhovali v deseti lidech firmu a tam už nepomohl ani alkohol. Napotřetí jsem využila služby stěhováků z Tavočer. Přesně jak se píše v článku, měli vlastní nejen krabice, ale i bublinkové a klasické fólie a spoustu vychytávek na ochranu nábytku. Rozmontovali smontovali, rozmístili po novém bytě a oběd už jsem vařila v novém bytě. Děkuju za tyhle pojízdné antidepresiva, co za vás vše vyřeší 🙂

Odpověď
Kikina 23. 6. 2018 at 11:19

Vy mi madam mluvíte z duše 😀 také jsem se v mládí stěhovala po Brně, my neměly se spolubydlící nic než pár igelitek a trmavajenku, takže jsem se stěhovali pouze za pomocí ,,šaliny“ a večer vždy zakončily v baru na Josefské ulici. Teď už to nejde, jsem stará i na to, abych se spoléhala na své neochotné kamarády, naštěstí už vlastním víc než tramvajenku a nás milovaný pražský byt nám přestěhoval Tavočer během tří hodin.

Odpověď
Lukas 11. 4. 2018 at 18:49

Stěhovali jsme se ze Vsetína do Zlína a vedle nás jsme našli kartonáž co vyrábí krabice, tak jsme se zeptali. (Kdo se nezeptá, nic nemá :-)) Měli nějaké krabice skladem takže jsme jich pár koupili a tradáááá do nového do Zlína 🙂 Kdybyste někdo chtěl tak odkaz na jejich web je https://obaly-krabice.cz/vyroba-krabic/

Odpověď
Anna 30. 5. 2018 at 8:29

Dřív nebyl s krabicema problém, teď je to horší. Nejlepší je, pokud víte, že se budete stěhovat, začít se syslením krabic co nejdřív. Pokud je nemáte kde skladovat, nebo si jako já myslíte, kolik jich nemáte a přitom vám nestačí ani na půlku skříně, doporučuji https://www.obalove-materialy.cz/kartonove-a-papirove-obaly/ opravdu mají krabice a obaly na všechno, od dokumentů přes oblečení až po bublinkové fólie a strečky na nábytek. Obzvlášť tou fólií doporučuji omotat úplně všechno. Švagr nám říkal, že jsme strečkoví maniaci, ale nic z našich věcí nemělo ani sebemenší škrábaneček…

Odpověď
Katka 27. 11. 2018 at 17:24

Ahojda, stěhovat se je nepěkný zážitek. U nás na rohu je obchudek a ptala jsem se nepjprve tam na krabice, jenže jsem měla smůlu. Krabice v supermarketu jsou šílené, nedrží nic. Když jsem se stěhovala naposled (září) objednala jsem si krabice tady http://krabice-kartonove.cz a babička mi půjčila ještě 4 přepravky. Jelikož krabice byly super objednala jsem si menší na Vánoce. (mám ve zvyku vkládat dárečky do krabic). Mohu doporučit. Příště si objednám stěhováky, ty prý vše skvěle zabalí…

Odpověď
Tomáš 8. 2. 2019 at 13:12

Podle mě je na to nejlepší najat si na to firmu 😀 Například: http://stehovani-profigroup.cz/
obyčejně stěhováci zařídí jak krabic tak i ostatní věci 😀

Odpověď
Dominik 7. 3. 2022 at 18:51

Hele, je dost možné, že každá firma nabízí. Já si sice nepamatuji zdali naše stěhovací firma nabízela stěhovací materiál či nikoliv, ale většinou jej nabízí 🙂

Odpověď

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.