Search

Vybíráme pračky s předním plněním

Pračky s předním plněním se v dnešní době těší stále větší oblibě. Proč tomu tak je a jaké jsou výhody a případné nevýhody tohoto typu praček? Ve spoustě parametrů jsou pračky s předním a horním plněním vůči sobě konkurenceschopné, přesto jsou rozdíly v provedení veliké.

 

Rozměry

Asi nejčastěji prodávanou velikostí je pračka s půdorysným rozměrem 60 × 60 cm. Pokud však bojujete s místem, ale přesto byste rádi pračku s plněním zepředu, můžete si vybrat z nabídky praček s menší hloubkou. Nejmenší hloubka pračky s předním plněním je na současném trhu neuvěřitelných 32,4 cm! Jde tedy o poměrně kompaktní spotřebič s velmi skromným požadavkem na místo. Přesto je taková pračka schopna pojmout až 5 kg prádla. Pokud bychom vzali v potaz běžnou hloubku pračky, tedy 60 cm, vypereme při jednom cyklu bez problémů dvojnásobek, tudíž i více než 10 kg prádla. Oproti pračkám s horním plněním je pak nutno počítat i s prostorem na pohodlné otevření dvířek a obsluhu spotřebiče.

Pračka s předním plněním LG WD62J6WY1W

 

Funkce

Rozmanitost funkcí je v dnešní době opravdu velká. Funkce, jako parní program, sprchování prádla, množstevní automatika, nebo třeba pračka se sušičkou 2v1, jsou výsadou spíše praček s předním plněním, a nejsou na trhu úplně neobvyklé. Pračka se sušičkou je pak naprosto ideálním řešením pro domácnosti, které nemají na dva samostatné spotřebiče dostatek místa. Technologické nadšence určitě osloví i možnost ovládání pračky pomocí chytrého telefonu prostřednictvím wi-fi nebo NFC. Naopak odložený start, dětská pojistka či případně rychlý program, jsou dnes již téměř standardem.

 

Spotřeba vody, energie, účinnost praní, odstřeďování a hlučnost

Tyto parametry jsou srovnatelné s pračkami s horním plněním, ale například počet otáček (a tím i třída odstřeďování) je u modelů s předním plněním při nižší hlučnosti vyšší. Spotřeba vody na jedno praní je průměrně kolem 40–60 litrů, spotřeba elektrické energie v kategorii A+++ zhruba 0,70–0,80 kWh. Hlučnost při odstřeďování většinou nepřesáhne 80 dB. Vše ale samozřejmě závisí na konkrétním spotřebiči.

Pračka s předním plněním Samsung WW90J5446FW

 

Automatické plnění pracích prostředků

Opět se jedná o výsadu praček s předním plněním. Vám jen stačí naplnit zásobníky pracím prostředkem a aviváží. Pračka si pak pomocí funkce množstevní automatiky sama spočítá, kolik pracího prostředku je potřeba k tomu, aby bylo prádlo dokonale vyprané.

 

Cena

Cena se samozřejmě odvíjí od toho, co všechno po pračce požadujeme. Dá se obecně říci, že čím více vychytávek, tím víc si za spotřebič připlatíme. Nejlevnější pračku s předním plněním dnes pořídíme již za pár tisíc korun. Průměrná cena je kolem 13 tisíc, což je asi o tři tisíce korun více, než za pračku s horním plněním.

Vzhledem k tomu, že pračku kupujeme do domácnosti na několik let, je určitě vhodné vybrat tak, aby co nejvíce vyhovovala našim požadavkům. Ať už jde o náročnost na prostor, spotřebu, design, technologie nebo cenu. Mezi jednotlivými značkami jsou opravdu znatelné rozdíly, ale díky velkému množství produktů na trhu si vybere naprosto každý.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *