TIPY

Druhy sedacích souprav. Jaká sedačka se vám může hodit do vaší domácnosti?

Sedací soupravy jsou nedílnou součástí většiny domácností. Tvoří jednu z dominant obývacích pokojů, případně se dají umístit do ložnice, pokoje pro hosty, často se nacházejí rovněž v dětských pokojících. Vždy je dobré se před jejich nákupem zamyslet nad tvary, materiály, v neposlední řadě také nad rozměry.

 

Tvary sedaček

Základním typem jsou podélné sedačky. Hodí se hlavně do menších pokojů v bytech, kde žijí maximálně 2 – 3 osoby. Z hlediska ergonomie je pak nejlepší je umisťovat k některé ze stěn.

Zajímavější řešení již představují rohové sedací soupravy. Nabízejí totiž více místa pro posezení. Ani v malých pokojích nemusejí zabrat zbytečně moc prostoru, pokud je dáte ke stěnám. Pěkné ukázky tohoto typu nábytku najdete přes odkaz rohové sedací soupravy Praha.

Sedací soupravy mohu mít tedy tvary písmen I a L, avšak výjimkou nejsou ani modely ve tvaru písmene U. V tomto případě se jedná o sedačky vhodné hlavně do velkých pokojů. V jejich středu se pak uplatní konferenční stolek pro odkládání nejrůznějších drobných předmětů.

Zvláštní kategorií jsou rozkládací sedací soupravy. Jde o perfektní variantu v okamžiku, kdy u vás doma občas přespí nějací hosté, ale nemáte možnost je uložit do běžné postele. Jak ukazují některé příklady, i tyto sedačky mohou být velmi vkusné – rozkládací pohovky Praha.

 

Materiály

Upřednostňujete-li nízkou cenu, pak zvolte sedací soupravy s látkovými potahy. Luxusnější kousky tvoří především kožené sedačky. Ty nejenže působí atraktivnějším dojmem, ale mají zároveň i delší životnost. Kromě toho se dají lépe a snadněji udržovat. Když na ně vylijete třeba víno, postižené místo stačí přetřít mokrým hadříkem s trochou neagresivního čistícího přípravku. U látkových sedaček mohou i přes tuto péči zůstat viditelné fleky. Poté musíte celý potah vyměnit a vyprat, je-li tedy snímatelný.

Související příspěvky

Jak funguje pojištění pohledávek a pro koho je vhodné?

redakce

Proč bydlet v dřevostavbě?

redakce

Hliníková okna a jejich přednosti

redakce