DŮM MIX OSTATNÍ

Jak zařídit podkrovní ložnici, abyste se v ní cítili dobře?

Podkrovní místnosti se v posledních letech těší rostoucí oblibě. Mají nezaměnitelný styl, působí romanticky, a pokud je správně zařídíte, mohou být i velmi praktické. Klíčové je zvolit vhodné barvy, správně rozmístit nábytek a nezapomenout na interiérové osvětlení.

Vše začíná výmalbou

Podkrovní místnosti si přímo říkají o použití světlých barev. Držte se osvědčené kombinace bílé, béžové a šedé barvy, kterou můžete doplnit o pastelové tóny. Toužíte-li po výraznějším odstínu, vymalujte jím kolmou stěnu, nikoliv tu zkosenou, aby prostor nepůsobil stísněně.

Kam s postelí

Pokud máte tu možnost, umístěte postel čelem ke kolmé stěně, abyste se o ni mohli pohodlně opřít. Chcete-li ji však postavit přímo pod střešní okno a usínat s výhledem na hvězdnou oblohu, zvažte nejprve všechna pro a proti.

Počítejte například s tím, že ráno vás bude probouzet ostré slunce svítící do obličeje a za špatného počasí vás budou rušit dešťové kapky bubnující na okno. Jestliže vám nic z toho nevadí, ujistěte se, že nad sebou máte alespoň 120 cm volného místa. V opačném případě hrozí, že prostor bude působit stísněně a vy se při každém druhém vstávání udeříte do hlavy.

Nechte si vyrobit nábytek na míru

Sehnat v běžných prodejnách nábytek, který by do podkrovního interiéru skutečně pasoval, není vždy jednoduché. Řešením je nechat si vyrobit šatní skříň na míru nebo vsadit na otevřené policové systémy, které si poskládáte dle libosti.

Tip: Bojujete-li v ložnici o každý centimetr čtvereční, pořiďte si postel s úložným prostorem. Skladovat v něm můžete například sezónní oblečení nebo ložní prádlo.

Investujte do kvalitního osvětlení

Podkroví často postrádá dostatek denního světla, proto klaďte důraz na kvalitní osvětlení. Nespokojte se pouze s centrálním stropním svítidlem a pořiďte si k němu i další zdroje světla, které rozestavíte po celém pokoji.

Chybět by neměla stolní lampa na nočním stolku vedle postele a stojací lampa se stmívačem. Útulnou atmosféru vykouzlí také bodové osvětlení podél stěn místnosti nebo zabudované v podhledu, stejně jako solné lampy a svíčky. Toto a mnohé další interiérové osvětlení najdete na Heurece, tak si udělejte radost a zútulněte si své bydlení ještě dnes.

Tip: Používáte-li ložnici také jako šatnu či převlékárnu, zvažte, zda se vám nevyplatí instalovat osvětlení také do šatní skříně. Ráno při oblékání nebudete muset rozsvěcet v celé místnosti a neprobudíte svého spícího partnera.

Související příspěvky

Zimní slevy – konec trápení

redakce

Italský design baterií za férovou cenu od Perfecto

redakce

Kde a jak vybírat zahradní nábytek?

redakce