TIPY

Neplýtváte energií nevhodnými žárovkami? Podívejte se, proč zvolit LED technologii

Zapnuté spotřebiče sežerou za rok poměrně hodně elektrické energie. Podobně jsou na tom i zdroje osvětlení. Dobrou zprávou je, že v obou případech to můžeme ovlivnit a něco málo ušetřit. V případě svícení jde hlavně o volbu správných žárovek. V článku najdete několik důvodů, proč vsadit zrovna na LED technologii.

 

Ušetřete výdaje i životní prostředí

LED technologie spočívá v diodě emitující světlo. Její hlavní výhoda je nižší spotřeba energií, až desetkrát menší v porovnání s klasickou žárovkou. A čím je to způsobeno? Hlavně jde o efektivní využívání elektřiny téměř výhradně pro tvorbu světla a ne nepotřebné tepelné energie, která je vedlejším efektem u klasických žárovek. Díky tomu mohou LED žárovky nabídnout klidně i více než 50% úsporu elektrické energie. Záleží na tom, kam všude je umístíte a jak hodně svítíte. V každém případě jde o výhodu nejenom pro rodinný rozpočet, ale i pro životní prostředí.

 

Dlouhá životnost

Další předností LED žárovek je jejich dlouhá životnost. Vydrží svítit až 50 000 hodin, což je pořádná spousta času do doby, než se budete muset pouštět do jejich výměny. Ušetříte si tak čas a starosti nutné pro výměnu žárovky ve svítidle. Navíc nebudete muset každou chvíli kupovat nové.

 

Pro venkovní i vnitřní použití

Příkladem využití mohou být LED trubice do zářivek v kancelářích, v kuchyni a podobně. Dále seženete žárovky s různými závity pro použití ve stropních svítidlech a lampách. S LED pásky v různých barvách vykouzlíte útulnou či sváteční atmosféru. Jde také o vhodný zdroj světla pro venkovní svícení, reflektory a podobně. Možnosti využití jsou opravdu široké a nabízí nejrůznější kombinace. Jestli stále váháte nad koupí nových LED žárovek, podívejte se alespoň na některý internetový obchod, ať si uděláte představu o nabízeném sortimentu

Související příspěvky

Ekologické daně a dotace pro domácnost: jak si finančně pomůžete vy?

redakce

Kultura OPEN AIR

redakce

Bereme výběr svítidel zodpovědně

redakce

Přidat komentář