TIPY

Kutilové i profesionálové se učí pokládat dlažbu a obkládat po novém

Ten, kdo dělal obklady ještě bez pomocných křížků, nedá na ně nejspíš dopustit. Ale i těm již zvoní hrana. Vyrovnávací systémy na dlažby a obklady jsou dnes ještě sofistikovanější. Využívají se nové systémy: Fixlevel klín-kleště a Fixevel šroub-matice.

S novým vyrovnávacím systémem položíte snadno i velkoformátovou dlažbu a obklady

Aktuálním trendem jsou dnes velkoformátové obklady a dlažby. Vyrovnávají se hůř než malé obklady. I pro ně je určený systém, jenž kombinuje spony, klíny a kleště. Tento třídílný systém Fixlevel dokáže efektivně zafixovat dlažbu i obklady v poloze, ve které vydrží až do finálního ztuhnutí lepidla. Nestane se vám tak, že se velkoformátový obklad pohne. Dlažbu či obklady udrží i v případě, že nám bude objemově pracovat lepidlo a během vysychání se smrskne, nebo když lepidlem vyrovnáváme nerovnosti a obklady pak mohou mít tendence propadat se do vrstvy ještě nezaschlého lepidla.

Systémy pro obkladače, které drží

Fixlevel klín-kleště

Systém Fixlevel klín-kleště na obklady a dlažbu vytváří zámkovou strukturu, díky které se obklady nepohnou ani o desetiny milimetru. Celé nastavení je poměrně rychlé a snadné a klíny jsou opakovaně použitelné. Důležité je pouze při výběru myslet na to, jaký typ dlaždic či obkladů budete pokládat. Spony se dělají pro různou tloušťku dlaždic (3 až 12 mm a 12 až 24 mm) a pro různé šířky spár.

Fixlevel šroub-matice

Dalším novým systémem pro pokládku dlažby je Fixlevel šroub-matice na obklady a dlažbu. Využívá distanční šrouby pro dlaždice od 3 do 23 mm a pro šířku spáry 1, 2 nebo 3 mm. Matice jsou opakovaně použitelné.

 

Vyrovnávací systém pro profesionály i kutily

Nový systém Fixlevel je určený pro vytvoření dokonalé roviny dlažby a pro přesné spáry obkladů i dlažeb. Urychluje a zdokonaluje práci profesionálních obkladačů, ale je též silným nástrojem v rukou kutilů. I amatér dokáže s těmito profi pomůckami zázraky. Dlažby i obklady jsou rovné, spáry jedna jako druhá a celá pokládka je mnohem snazší i pro lidi bez zkušeností.

 

TIP: E-shop Chmelík-Trade.cz nabízí celou řadu dalšího nářadí pro obkladače – řezačky na obklady a dlažbu, diamantové korunky, diamantové kotouče, nástroje a příslušenství pro řezání a vrtání. Nechte si poradit, které nářadí je nejvhodnější právě pro vás.

Související příspěvky

Obavy z údržby teras a plotů ze dřeva? Máme řešení

redakce

Abyste měli důvod udělat CINCINK!

redakce

Chcete snížit svůj účet za energie? Nechte si poradit!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.