TIPY

3 tipy pro výběr nábytku do dětského pokoje

Plánujete zařízení dětského pokoje a nevíte, jak postupovat? Nejdříve si rozvrhněte danou místnost a následně zapracujte na výběru jednotlivých prvků. Nábytek pro děti bývá zmenšenou variantou klasických věcí, ale přesto má svá jistá specifika, na která je potřeba brát ohled.

 

Praktické využití prostoru

Dětský pokoj většinou nepatří mezi největší místnosti v domě, takže se není čemu divit, že potřebujeme chytře řešené uspořádání prostoru. Pro jasnější představu si přeměřte důležité rozměry a nakreslete si plánek. Díky tomu se vám bude dětský nábytek vybírat lépe a výsledek přesněji zapadne do vašich prostor. Určitě se hodí vychytávky v podobě úložných prostor pod postelí, kam se dají umístit hračky a ušetřit tak cenné místo ve zbytku pokoje.

 

Krásný design

Nábytek do dětského pokoje by měl hlavně bavit. Vybírat si můžete z předem sestavených kolekcí pro chlapce a dívky. Jinými pravidly se řídíme při zařizování místnosti pro malé dítě, kde je nutné klást speciální důraz na bezpečnost a snažit se eliminovat riziko zranění pomocí správného vybavení. S tím vším by měl ladit design. Pokud máte už větší dítě, zeptejte se ho na názor, jak by měl vypadat jeho nový pokoj. Nezapomeňte ani na praktické vybavení, jako je dětský psací stůl a podobně.

 

Výběr i s ohledem na zdraví

Práce na domácích úkolech, hraní her u počítače a další činnosti u pracovního stolu dávají dohromady poměrně značný čas, který dítě tráví sezením na židli. Když se nad tím zamyslíme, je nesmírně důležité, aby dětská židle byla pohodlná a nabízela dostatečný komfort i pro delší sezení. Platí to hlavně u starších dětí, které potom stráví až příliš velké množství času za stolem. S výběrem si proto dejte záležet, protože dětské zdraví je to nejdůležitější a náprava problémů ze sezení na špatné židli bývá náročná.

Související příspěvky

Interiérové a posuvné dveře s puncem luxusu

redakce

Vysoce variabilní kancelářský nábytek

redakce

Je k ochraně majetku lepší fotopast, nebo kamerový systém?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.