STAVBA

Beton na fasádě sleduje nejnovější trendy!

Flexibilita, bohatá barevná škála a snadné použití – přesně tyto vlastnosti oceňují na betonových stěrkách nejenom architekti, ale také běžní uživatelé. Betonová stěrka na fasády se stále zdokonaluje a pokaždé najde způsob, jak vás překvapit.

Začít můžeme třeba barevností – původní stěrku lze probarvit na mnoho způsobů Záleží jen na vás, jaký odstín si namícháte nebo necháte namíchat. Svou novou fasádu tak můžete snadno přizpůsobit třeba odstínu vašich vchodových dveří nebo zbrusu nové dřevěné terase. Stěrku lze aplikovat prakticky na jakýkoliv povrch – překážkou není stará omítka, ani OSB desky, plech, sklo nebo třeba umakart. Snadno tak sjednotíte například vzhled domu a přístavku nebo zimní zahrady.

 

Kvalita na prvním místě

Pro venkovní použití má navíc švýcarská společnost KABE farben, u nás výhradně zastoupená firmou DOVE a.s., připravený speciální difúzně otevřený systém, díky němuž bude vaše nová fasáda prodyšná, takž nebude trpět např. hromaděním vlhkosti pod omítkou nebo tzv. pocením stěn uvnitř.

Nezáleží na tom, jaký zateplovací systém použijete, betonová stěrka na fasády od KABE farben se vašim požadavkům na přilnavost, texturu a výsledný vzhled plně přizpůsobí. Je plně odolná proti vodě, mrazu, slunci i dešti. A díky obsahu Fungizidu a Algizidu nedá šanci ani řasám nebo plísním.

 

Kolik tváří může mít obyčejný beton?

O možnosti probarvování tohoto univerzálního materiálu jsme už mluvili, tím však dekorativní funkce betonové stěrky (ať už v interiéru či exteriéru) ani zdaleka nekončí. Svým vzhledem může napodobovat třeba olovo, žulu, pískovec, granit nebo dokonce dřevo.

A pokud paříte mezi domácí kutily, určitě oceníte také její skvělé aplikační vlastnosti a snadné použití díky jednoduchému zpracování přímo z originálního obalu. Můžete absolvovat přímo workshop nazvaný „Aplikace betonové stěrky svépomocí“ nebo zadat nezávaznou poptávku na stránkách www.novalith-mode.cz a zjistit, na kolik by tato nevšední funkční úprava bydlení vyšla právě vás. Inspiruje se ještě dnes a dejte svému domovu úplně novou tvář díky širokým možnostem betonové stěrky na fasády ve švýcarské kvalitě od KABE Farben!

Související příspěvky

Jak správně pokládat plechovou střešní krytinu?

redakce

Kam vyvést odpadní vodu? Přece do betonové jímky!

redakce

Materiál budoucnosti pěnové sklo REFAGLASS zaznamenalo obrovský úspěch

redakce