Search

Jarní úklid a s ním tradiční mytí oken. Největší strašák velkých úklidů. Víme, jak se s ním vypořádat až třikrát rychleji!

Přichází čas na jarní úklid a vy se děsíte okamžiku, kdy se budete muset pustit do mytí všech skleněných ploch u vás doma? Začíná svítit sluníčko a vy si všímáte všech nečistot, které vám kazí výhled? Máte velká, francouzská okna, zimní zahradu, anebo zasklený balkon? Přemýšlíte, kdy si na úklid budete moc vyhradit tolik času, abyste všechno stihli, či snad uvažujete nad tím, zda se vám nevyplatí přizvat si na pomoc další pracovní sílu? Mytí oken už se nemusíte bát. Hromady novin a bolavá záda už mohou být minulostí.

Když přijde na generální úklid, okna jsou tím největším oříškem, ke kterému se asi každý z nás musí nějakou tu chvíli odhodlávat. Často jsme si pro tuto činnost museli vyhradit téměř celý den. Přednosti velkých oken však za všechnu dřinu vždy stály, už jen proto, že dostatek světla je důležitý pro naši psychickou hygienu. Mytí oken mělo vždy složitý postup a bylo velmi fyzicky náročné. V mnoha domácnostech si na takové akce troufaly často jen zkušené babičky. Výjimkou nejsou ani domácnosti, které si raději zaplatili za služby profesionálních uklízecích firem. Dnes už ale není nutné se této činnosti obávat. Díky technologickým pokrokům už vůbec nemusíme okna mýt ručně. Moderním řešením je aku stěrka Kärcher, například Kärcher WV 5 Premium Nonstop Cleaning Kit nebo limitovaná výroční edice WV 2 Premium 10 Years Edition. Mytí oken je tak až třikrát rychlejší a mnohem méně náročné. A tak se velkých oken u svých domácností už nemusíme vůbec obávat a můžeme si naplno užívat světlo i výhledy, které nám poskytují.

Postup při práci je velmi jednoduchý. Nepotřebujete spoustu vody a velké množství novin na leštění.

Postup můžeme rozdělit do pár kroků:

V první řadě na okna nastříkáme pomocí rozprašovače čisticí prostředek a mikrovláknovou utěrkou na konci této láhve umyjeme nečistoty. Rozprašovač s rozmývákem jsou příslušenstvím aku stěrky.

Poté aku stěrku přiložíme k oknu a plynulým pohybem směrem dolů odsáváme vodu s nečistotami. Špinavá voda se rovnou odsává, a tak nikde nekape ani nezůstává ve spodní části okna, kde bychom ji museli utírat. Okno je většinou ihned průzračně čisté.

A když někde přece jen zůstane šmouha, jednoduše postup zopakujeme přímo na tomto místě. Všechna špinavá voda se shromažďuje v nádržce, kterou stačí po úklidu pouze vylít a vypláchnout. Aku stěrka Kärcher si dokáže poradit i s výše položenými okny či prosklenými plochami bez štaflí. Díky prodlužovací tyči je možné mýt okna až do výšky 4 metrů.

Díky moderní aku stěrce pro nás dnešní trendy bydlení nejsou žádnou překážkou. Více na www.karcher.cz a www.svetcisteni.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *