INSPIRACE TIPY

LED panely! Oč se vlastně jedná a proč jsou stále oblíbenější?

O LED osvětlení je v současné době opravdu velký zájem a probírají se zejména výhody žárovek a zářivek. V přívalu informací právě o zářivkách a žárovkách nabízených v této kategorii se ale poněkud vytrácí ještě jeden typ osvětlení – LED panely. Být v ústraní si ale tyto produkty rozhodně nezaslouží. Právě to jsme se rozhodli změnit a dnešní článek budeme věnovat tomuto druhu osvětlení. Jaká je jeho charakteristika, výhody a možnosti, to vše se dozvíte v dnešním článku.

 

Charakteristika a konstrukce LED panelů

Nejprve si samotné LED panely představíme. Celé panely se skládají z hliníkového rámu, difuzního panelu a světelných modulů. Svým vzhledem mohou připomínat nástěnné světlo. Velký rozdíl je ale v technologii osvětlení. Zatímco u nástěnných světel je zdrojem světla žárovka, která svítí do skleněného krytu z vnitřní strany, u LED panelů žádné žárovky nečekejte. Světelný zdroj je totiž jinde.

 

LED moduly ukryté v rámu

Zdrojem osvětlení v LED panelech jsou již zmíněné moduly. Ty jsou velmi podobné LED páskům. Moduly jsou umístěné v rámu panelu a nasvěcují panel z boční strany. U velkých panelů jsou po celém obvodu rámu. U čtvercových menších druhů mohou být jen ze dvou stran. Tím je dosaženo mnohem širšího světelného rozptylu, který je navíc dokonale rovnoměrný. O rozložení světla se postará difuzér, který se skládá z několika vrstev.

 

Panely v několika provedeních

Pokud se budeme věnovat tvarům panelů, najdeme kruhové, čtvercové i obdélníkové. Jednotlivé typy nesází na přehnanou eleganci, ale na to, že v jednoduchosti a v čistotě linií je síla. Co se týče provedení a možnosti jejich instalace, je nabídka opravdu pestrá. Existuje totiž podhledový LED stropní panel, závěsné, přisazené a vestavěné panely. Můžete si tak vybrat, který druh bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům a potřebám. U specializovaných prodejců je každá kategorie zastoupena hned několika druhy.

 

Mezi takové prodejce se řadí také www.ledsviti.cz

 

 

 

 

Související příspěvky

Jaké LED žárovky jsou opravdu kvalitní?

redakce

Malování airless metodou aneb jak rychle a levně vymalovat byt

redakce

Látkové stínění – řešení pro komfort i estetiku budov

redakce