TIPY

Podlahy do nemocnice splňují přísné hygienické nároky

V nemocnicích je důležité sterilní prostředí, kterého se docílí každodenním úklidem. Největší plochu na úklid tvoří podlahy. Na nich by měla být taková podlahová krytina, jež se jednoduše udržuje a čistí. Prozraďme si, jaké jsou nejlepší podlahy do nemocnice.

 

Vinylové podlahy se snadno udržují

Do nemocničních prostor by měly být položeny kvalitní podlahové krytiny. Snadno by se měly uklízet a měly by mít antistatické vlastnosti. Řada nemocnic se uchyluje k vinylovým podlahám. Tyto podlahy mají řadu výhod. Jen tak se neopotřebí, nevadí jim ani nadměrná vlhkost a ihned z nich odstraníte nečistoty. Seženete je v široké škále barev a vzorů a nemocniční chodby nebudou díky těmto podlahám ani trochu nudné.

 

Výrobce vinylových podlah Fatra

Mezi přední výrobce podlah do nemocnic patří Fatra. Do prostor nemocnic se hodí zejména kolekce Thermofix v dílcích v imitaci jemného a hrubého dřeva, v imitaci jemného kamene a břidlice a v imitaci dlouhých dřevěných prken. Tento český výrobce ručí za to, že jsou vinylové podlahy Fatra zdravotně nezávadné a odolné vůči vlhkému prostředí, opotřebení a kolečkovým židlím. Výrobce na ně poskytuje garanci 10 let.

 

Marmoleum s dlouhou životností

Další vhodnou podlahovou krytinou do nemocnic je přírodní linoleum, tzv. marmoleum. Životnost linolea se pohybuje v řádech desítek let a je označováno za univerzální podlahovou krytinu. Zamezuje uklouznutí, snadno se z něj odstraňují nečistoty, nezachytávají se na něm alergeny a dobře izoluje teplo. Zakoupíte jak marmoleum se zámkovým systémem, tak linoleum, které se lepí.

 

Výrobce marmolea DLW Flooring a Forbo

Přírodní linoleum vyrábí například DLW Flooring v kolekcích Marmorette PUR, Marmorette LPX a Colorette PUR. Seženete je v krásných mramorových i jednobarevných odstínech a disponují povrchovou úpravou, která zaručuje lehkou údržbu. Oceníte na nich dobrou odolnost proti poškození chemikáliemi i antibakteriální úpravu. Dalším kvalitním výrobcem je Forbo s kolekcí Marmoleum® Modular sestávající se z dílců.

 

PVC podlahy s hygienickým povrchem

Pokud nechcete do podlahové krytiny v nemocnici příliš investovat, položte na podlahy PVC krytiny. Získáte tím voděodolnou a hygienickou podlahu, která dokáže imitovat dřevo, kámen i dlažbu. Vyrábí se z pružného materiálu a dokáže částečně izolovat hluk. Tato podlaha je odolná, dobře se udržuje a je vhodná i do prostředí s alergiky. Prodává se v rolích, čtvercích nebo ve formě lamel.

 

Výrobce PVC podlah Gerflor

Předním výrobcem PVC podlah je společnost Gerflor. Doporučujeme vám zejména kolekci DESIGNTEX Plus v deseti dekorech dřeva. Má speciální povrchový nátěr sanosol, který zamezuje šíření plísní a bakterií. Tato podlaha je odolná díky nášlapné vrstvě 0,5 mm. Za pozornost stojí také kolekce DESIGNTIME s vynikající odolností proti otěru a s výbornou rozměrovou stabilitou.

Související příspěvky

3 nejčastější chyby při stavbě domácí udírny

redakce

S kvalitními zakrývacími plachtami se dá zakrýt cokoliv

redakce

Tekuté tapety nanesete stejně snadno jako štuk, nevěříte?

redakce