BYT TIPY

Jak poznat kvalitní rozkládací postel?

Pravda je, že rozkládací postel má celou řadu výhod: ušetří místo, je možné ji použít i ke spaní, vyřeší problém s tím, kam uložíte hosty a hodí se třeba i do dětských pokojů. Při jejím výběru je ale nutné věnovat obrovskou pozornost kvalitě. Postel musí poskytnout pohodlí při sezení i při spaní. Poradíme vám jak poznáte kvalitu od „šuntu“ a dáme tip na místo, kde je možné koupit rozkládací postele výhodně!

Není to jednoduché, ale jde to!

Skloubit do jednoho požadavky na kvalitní sedací a zároveň i lehací funkci není jednoduché, ale naštěstí se najdou postele, kde se podařilo. Základem úspěchu je dobrá funkčnost celého lůžka. Rozkládací postel je tvořena ze dvou částí, přičemž samostatný rám umožňuje rozložení lůžka na požadovaný rozměr.

Pozor si musíte dát na kvalitu matrace

Pokud je zvolena vhodná matrace pak ve složeném stavu nabízí postel anatomicky správné sezení včetně pohodlného opření. Dejte si pozor na to, aby i po rozložení byla matrace zcela rovná, bez mezer. Jedině tak nabídne příjemné ležení a spánek. Matrace v rozkládací posteli může být jednoduchá, ta je vhodná spíše pro příležitostné spaní. Pokud je postel využívána denně, je třeba volit matraci kvalitnější. Ideálním materiálem je polyuretanová pěna. Právě tento materiál má dostatečnou elasticitu, pevnost a zajistí i dobré provzdušnění lůžka. Vhodná je také vícevrstvá matrace – složená ze dvou nebo tří vrstev. Pokud si chcete dopřát opravdové pohodlí, můžete si pořídit i do rozkládací postele matraci, která má na povrchu tzv. línou (paměťovou) pěnu. Paměťová pěna reaguje na teplotu a zatížení, přesně se přizpůsobí tvaru těla a podepře je rovnoměrně rozděleným tlakem.

Čalounění nebo potah?

Matrace na rozkládací posteli může být celočalouněná či může být opatřena klasickým „matracovým“ potahem. Je možné zvolit i kombinovaný potah. Tento je velmi praktický, protože ze strany, kde se sedí, je čalounění, z druhé strany je pak příjemná látka pro spánek.

Rozměry volte podle možností

Nejčastější rozměr klasického dvojlůžka je 180 x 200 cm. Tak velkou lehací plochu nabídne po rozložení i lůžko rozkládací. Některá lůžka mohou být i užší – 160 nebo 140 cm. Lze pořídit i rozkládací křeslo s lehací plochou 80 x 200 cm. Volba rozměru je závislá na tom, pro jaký účel lůžko pořizujete.

I s bonusy

Kromě pohodlí může rozkládací postel nabídnout i bonus v podobě důmyslných úložných prostor ve formě zásuvek. U lůžek můžete většinou vybírat z mnoha barevných provedení, takže není problém vybrat vhodnou barevnou kombinaci do daného interiéru. I pokud zvolíte pro rám lůžka cenově příznivější provedení lamino (imitace dřeva), tak i zde jsou dobrou vychytávkou oblé hrany a oblé rohy u lůžka.   Kde koupit? Jestliže chcete kvalitu, podívejte se na nabídku v JMP Studiích zdravého spaní. Více informací také na www.loznice.cz

Související příspěvky

Novinky Zehnder pro zdravé, komfortní a elegantní vytápění a větrání s rekuperací tepla

redakce

WPC dlaždice jsou bezúdržbovým řešením na terasu

redakce

Profesionální čištění koberců v Praze do každé domácnosti

redakce