DŮM

Život v rodinném domě

Snažíte se své rodině zajistit pohodlný a příjemný domov? Již se nechcete tísnit v malém bytě uprostřed města? Chcete poskytnout vašim dětem dostatek pohybu na čerstvém vzduchu? Potom jistě vaše volba padla na rodinný dům. Podívejme se, jaké jsou výhody rodinných domů a na co se zaměřit při jejich budování a zařizování.

Lokalita

Rozhodnete-li se investovat do stavby vlastního domu, dejte si záležet na zvolené lokalitě. Měla by splňovat několik kritérií:

  • dostatečné občanské vybavení
  • dobrá dostupnost vašeho pracoviště, vzdělávacích institucí pro děti, apod.
  • klidné místo, kde vás nebude rušit například hluk z pár metrů vzdálené dálnice

Stavební pozemky Praha nenabízí jen v již hustě zastavěných okrajových čtvrtích. Zaujmout by vás mohl projekt Zámecké zahrady, který leží v srdci nádherné přírody Brd, ale zároveň jen pár minut cesty od Prahy.

Vzhled a dispozice

Co se týče rozvržení půdorysu vašeho nového domova, máte v případě vlastního rodinného domu zcela volnou ruku. Je proto dobré si dopředu ujasnit, jaké typy pokojů s jakými rozměry budete potřebovat. Pracujete z domova? Vyhraďte si dostatek místa pro vlastní pracovnu. Nevyhovuje vám kuchyňský kout propojený s obývacím pokojem? Vyberte si projekt, kde budou tyto dvě místnosti oddělené. Prodej rodinných domů logicky podléhá diktátu módních trendů, vyberte si však to, co bude nejvíce vyhovovat především vám samým.

Výhody

A jaké bonusy vám bydlení ve vlastním rodinném domě přináší?

  • Absolutní soukromí – už vás nebude rušit soused bydlící na druhé straně zdi
  • Žádná prostorová omezení – vaše děti mohou bez obav vyběhnout ven a hrát si – na vlastní zahradě je nic neohrozí a vy zatím můžete odpočívat na čerstvém vzduchu
  • Jste pány svého prostoru – je jen na vás, jak bude vypadat váš dům, vaše zahrada a co vše na ní bude, nebo nebude

Související příspěvky

Chcete bydlet ve stylové pražské novostavbě? Hledejte třeba na Praze 10!

redakce

Kvalitní dveře a zárubně za nejnižší ceny

redakce

Venkovní rolety? Ušetření tepelné energie!

redakce