DŮM

Jak na zastřešení a zastínění terasy?

Co si představíte, když se řekne terasa? Pro někoho je to zkrátka oáza klidu, kde se může člověk uvolnit a odpočinout si od ruchu každodenního života, pro jiného se jedná o společenský prostor pro setkávání se s přáteli a rodinou. V každém případě je nezbytné myslet na vhodné zastřešení a zastínění, protože se přece jen jedná o venkovní prostor, který je vystaven povětrnostním vlivům.

Zastřešení kvalitní hliníkovou pergolou

Častou volbou bývá právě hliníková pergola, ostatně není se čemu divit, protože je elegantní a odolná. Samotný materiál nepodléhá korozi, takže zastřešení vydrží v perfektním stavu desítky let. Pergoly jako takové se vyznačují odolností vůči povětrnostním vlivům, minimální údržbou a esteticky přitažlivým vzhledem.

Zastínění flexibilní výsuvnou markýzou

V případě, že je pro vás pergola poměrně nákladnou záležitostí, můžete sáhnout po levnějším řešením, kterým je výsuvná markýza. Jedná se o praktickou volbu s flexibilními možnostmi. V horkých letních dnech markýzu jednoduše vysunete, v chladnějším období ji necháte zasunutou v kazetě. Výsuvná markýza je charakteristická snadnou manipulací a rychlou montáží bez nutnosti zásahu do konstrukce domu. Už tedy víte, jak zastřešit nebo zastínit terasu?

Zastínění robustní terasovou markýzou

Ještě existuje třetí varianta, a tou je terasová markýza, která je větší a robustnější. Pokryjete větší plochu terasy, takže zajistíte tak lepší ochranu proti slunci i mírnému dešti. V případě potřeby si můžete pořídit i boční stěny, a tím chránit posezení před nepříjemným větrem.

Při výběru zastřešení či zastínění pro terasu vezměte v úvahu specifika terasy, ale i očekávání a rozpočet. Pokud se poohlížíte po společnosti, která má ve svém portfoliu kvalitní produkty, podívejte se na stránku profesionála ATYPY.

Související příspěvky

Proč jsou vinylové podlahy Gerflor nejlepší volbou do domácnosti?

redakce

S odstraněním graffiti nám pomohla firma A Servis, Brno

redakce

Nyní se můžete pochlubit i s dálkovými ovladači na garážová vrata

redakce