DŮM

Jak na zastřešení a zastínění terasy?

Co si představíte, když se řekne terasa? Pro někoho je to zkrátka oáza klidu, kde se může člověk uvolnit a odpočinout si od ruchu každodenního života, pro jiného se jedná o společenský prostor pro setkávání se s přáteli a rodinou. V každém případě je nezbytné myslet na vhodné zastřešení a zastínění, protože se přece jen jedná o venkovní prostor, který je vystaven povětrnostním vlivům.

Zastřešení kvalitní hliníkovou pergolou

Častou volbou bývá právě hliníková pergola, ostatně není se čemu divit, protože je elegantní a odolná. Samotný materiál nepodléhá korozi, takže zastřešení vydrží v perfektním stavu desítky let. Pergoly jako takové se vyznačují odolností vůči povětrnostním vlivům, minimální údržbou a esteticky přitažlivým vzhledem.

Zastínění flexibilní výsuvnou markýzou

V případě, že je pro vás pergola poměrně nákladnou záležitostí, můžete sáhnout po levnějším řešením, kterým je výsuvná markýza. Jedná se o praktickou volbu s flexibilními možnostmi. V horkých letních dnech markýzu jednoduše vysunete, v chladnějším období ji necháte zasunutou v kazetě. Výsuvná markýza je charakteristická snadnou manipulací a rychlou montáží bez nutnosti zásahu do konstrukce domu. Už tedy víte, jak zastřešit nebo zastínit terasu?

Zastínění robustní terasovou markýzou

Ještě existuje třetí varianta, a tou je terasová markýza, která je větší a robustnější. Pokryjete větší plochu terasy, takže zajistíte tak lepší ochranu proti slunci i mírnému dešti. V případě potřeby si můžete pořídit i boční stěny, a tím chránit posezení před nepříjemným větrem.

Při výběru zastřešení či zastínění pro terasu vezměte v úvahu specifika terasy, ale i očekávání a rozpočet. Pokud se poohlížíte po společnosti, která má ve svém portfoliu kvalitní produkty, podívejte se na stránku profesionála ATYPY.

Související příspěvky

SATJAM jako první ve svém oboru smí využívat označení Česká kvalita

redakce

A jak bude vypadat zábradlí u Vás?

redakce

Efektivní izolace podkroví je nezbytný základ

redakce