DŮM

Ušetřete za topení díky krbovým kamnům

Spousta z nás se v loňském roce setkala s výrazným zvýšením cen za energie. Mnozí aktuálně žijeme v nejistotě, kde až budou ceny růst, a proto přemýšlíme o způsobech, jak snížit spotřebu plynu i elektřiny v domech i bytech. Možností je mnoho, většina jich je spojena s rozumným a šetrným způsobem života. Ušetřit na topení ale můžete i s nákupem krbových kamen.

Krásný design, skvělý účinek

Pokud nechcete krb a přejte si topit způsobem, který bude jak šetrný k peněžence, tak hezký na pohled, mohla by se vám líbit krbová kamna. Vybírat můžete z mnoha typů, provedení, dokonce i barev. Rozdíly můžete najít i ve funkcích krbových kamen.

Velmi praktická jsou např. krbová kamna s výměníkem, a zvolilo si je pro své vytápění už mnoho domácností. Tato kamna jsou určena k napojení do teplovodního systému, tedy k radiátorům, bojleru, akumulační nádrži a podobně. Velmi využívána jsou v moderních nízkoenergetických domech, protože umí snížit výkon do prostoru a předat jej do vody. Ta může být umístěna např. v akumulační nádobě a použita jakmile bude potřeba k ohřátí vody do topení nebo TUV.

 

Přejte si topit i péct?

Věděli jste, že jsou k dostání i kamna s troubou? Velmi hezky vypadají např. kachlová dvouplášťová kamna Nordica Nicoletta Forno EVO s troubou – bordó. Jejich jmenovitý výkon je 9,1 kW, účinnost pak skvělých 86 % a využít je můžete k vytopení prostoru o velikosti 260 m3. Mají nízkou povrchovou teplotu a umí rovnoměrně a rychle rozložit teplo po místnosti. Pokud máte kuchyni spojenou s obývacím pokojem, tato krbová kamna mohou být vaším ideálním pomocníkem. Oceníte jistě i krásný vzhled díky velkoplošným kachlům v mnoha barevných provedeních.

Bohatou nabídku krbových i kachlových kamen, krbových vložek, kouřovodů, kotlů na tuhá paliva a dalšího, najdete na krbova-kamna.com. Nechybí zajímavé akce či možnost poradit se.

Související příspěvky

Bojíte se nečekaných návštěv oknem? Zajistěte vaše okna proti možnosti vloupání!

redakce

Dobrá práce, rychlé jednání, čištění koberců Praha

redakce

S Baumitem Vás zima nezaskočí!

redakce