STAVBA

Odvětrávané fasády jako ideální volba

Pokud chcete pohodlné a funkční bydlení, tak rozhodně ano. Důvodů, proč zvolit tento typ fasády, je hned několik. V porovnání s ostatními typy fasád nemá konkurenci…

Trvanlivost na prvním místě

Velkou předností odvětraných fasád je jejich trvanlivost – odvětrané fasády Novabrik vydrží i desítky let, a to aniž byste se o ně museli starat. Takovou výdrž u jiných typů fasád rozhodně nenajdete. Fasády Novabrik jsou bezúdržbové a je na ně poskytována garance záruky 50let! Požadavek trvanlivosti přitom nijak neovlivňuje design fasády, spíše naopak. Díky použití speciální technologie jsou fasády Novabrik k dostání v několika barevných provedeních a mají svůj nezaměnitelný moderní design.

Vratná investice

Investice do odvětrané fasády se v budoucnosti vrátí. Fasády Novabrik totiž nevyžadují žádnou speciální údržbu a zhledem k jejich extrémní odolnosti ani žádné opravy. To od ostatních typů fasád rozhodně čekat nemůžete. Pozitivní také je, že fasády Novabrik je možné stavět po částech a dokonce lze jejich instalaci provádět i v zimním období, kdy většina stavebních prací stojí.

Špičková odolnost

Fasády Novabrik mají ještě další eso v rukávu. Díky důmyslnému zpracování (jsou vyrobeny z přírodního materiálu, který je 100% ekologický a recyklovatelný) jsou maximálně odolné například i vůči „vodorovnému dešti“ i silnému větru a jsou také protipožární. Navíc díky nim snížíte hlukovou propustnost z vnějšího okolí.

Rozebrat? Bez problémů!

Novabrik totiž tvoří důmyslné odvětrané a difúzně otevřené fasádní systémy bez použití malt a lepidel. Fasády Novabrik fungují na bázi aktivně ochranného pláště, který pomocí tzv. komínového efektu udržuje a ozdravuje stěny a interiér, významně také přispívají k zateplení domů. Oproti ostatním druhům fasád mají jednu velmi praktickou vlastnost – mají totiž bezmaltové spojení a kdykoliv je tak můžete lehce rozebrat a postavit znovu a to bez větší námahy.

Systém odvětrané fasády lze použít na všechny druhy staveb. Více informací najdete na www.novabrik.cz.

Související příspěvky

Před přestavbou podkroví myslete i na půdní schody Fakro

redakce

Rychlost, cena, ekologie a mobilita

redakce

Jak bydlet v domě svých snů?

redakce