DŮM

Ať vám v zimě není zima

Venku je počasí jako na jaře, zima přesto určitě ještě neřekla svá poslední slova a konec topné sezóny je v nedohlednu. I když teploty jsou nad nulou, abychom měli doma příjemně, topení se nevyhneme. A v duchu počítáme, na kolik nás letos vytápění přijde.

Každý rok se zdražují ceny energií a tak není divu, že konečného vyúčtování za topnou sezónu se majitelé rodinných domů obávají. Částka, která na faktuře bývá uvedena, je jednou z největších v rozpočtu domácnosti a tak hledáme možnosti, jak ušetřit. Ať je mráz hluboko pod nulou nebo jen sychravé a lezavé počasí, i tak musíme topit. Ideální tak je udržet si teplo doma a nenechat ho nikam unikat, ale jak toho docílit a tak i ušetřit?

Nejvíce tepelných ztrát v rodinných domech vzniká u stropu. Už jako děti ve škole jsme se učili, že teplý vzduch je lehčí a tak stoupá vzhůru. Pokud mu nic nezabrání, stoupá stále výš i mimo náš dům a my tak musíme víc topit, abychom ztracené teplo nahradili. Izolovat strop a zabránit únikům tepla pomůže minerální foukaná izolace. V zimě udrží teplo v domě a v létě naopak mimo něj. Snadná a rychlá aplikace je výhoda této technologie. Na potřebné místo je izolační materiál přiveden pomocí hadice a z ní ho technologie foukání nanese tam, kam je potřeba. Vytvoří se souvislá vrstva, izolant vyplní každou mezeru i spáru a tak je zabráněno vzniku tepelných mostů.

Nemusíte se obávat nepořádku, všechno vybavení, zásoba materiálu, nářadí i pomůcky jsou na autě zaparkovaném před domem. Žádné lešení, balení nábytku a vykládání podlah není potřeba, aplikace je hotová za pár hodin v závislosti na velikosti plochy. Foukaná izolace se může použít u novostaveb i starších domů i pro opravu staré  izolace. Jako izolační materiál se používá nehořlavá minerální vlna, která odolá plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po několika měsících neslehne.

Foukaná izolace je jednoduché a praktické řešení pro ušetření až třetiny nákladů na vytápění. V létě pak ochrání váš dům před přehříváním a udrží v něm příjemnou teplotu.

Související příspěvky

Originální nábytek – jak bude vypadat u vás doma?

redakce

Obáváte se letních veder! Nemusíte!

redakce

Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou ideálním řešením nejen pro vytápění, ale i pro ohřev teplé vody ve Vašem domě

redakce