DŮM

Ať vám v zimě není zima

Venku je počasí jako na jaře, zima přesto určitě ještě neřekla svá poslední slova a konec topné sezóny je v nedohlednu. I když teploty jsou nad nulou, abychom měli doma příjemně, topení se nevyhneme. A v duchu počítáme, na kolik nás letos vytápění přijde.

Každý rok se zdražují ceny energií a tak není divu, že konečného vyúčtování za topnou sezónu se majitelé rodinných domů obávají. Částka, která na faktuře bývá uvedena, je jednou z největších v rozpočtu domácnosti a tak hledáme možnosti, jak ušetřit. Ať je mráz hluboko pod nulou nebo jen sychravé a lezavé počasí, i tak musíme topit. Ideální tak je udržet si teplo doma a nenechat ho nikam unikat, ale jak toho docílit a tak i ušetřit?

Nejvíce tepelných ztrát v rodinných domech vzniká u stropu. Už jako děti ve škole jsme se učili, že teplý vzduch je lehčí a tak stoupá vzhůru. Pokud mu nic nezabrání, stoupá stále výš i mimo náš dům a my tak musíme víc topit, abychom ztracené teplo nahradili. Izolovat strop a zabránit únikům tepla pomůže minerální foukaná izolace. V zimě udrží teplo v domě a v létě naopak mimo něj. Snadná a rychlá aplikace je výhoda této technologie. Na potřebné místo je izolační materiál přiveden pomocí hadice a z ní ho technologie foukání nanese tam, kam je potřeba. Vytvoří se souvislá vrstva, izolant vyplní každou mezeru i spáru a tak je zabráněno vzniku tepelných mostů.

Nemusíte se obávat nepořádku, všechno vybavení, zásoba materiálu, nářadí i pomůcky jsou na autě zaparkovaném před domem. Žádné lešení, balení nábytku a vykládání podlah není potřeba, aplikace je hotová za pár hodin v závislosti na velikosti plochy. Foukaná izolace se může použít u novostaveb i starších domů i pro opravu staré  izolace. Jako izolační materiál se používá nehořlavá minerální vlna, která odolá plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po několika měsících neslehne.

Foukaná izolace je jednoduché a praktické řešení pro ušetření až třetiny nákladů na vytápění. V létě pak ochrání váš dům před přehříváním a udrží v něm příjemnou teplotu.

Související příspěvky

Lze za pár hodin ušetřit až třetinu nákladů na vytápění? Ano!

redakce

Lidická Alej nabízí jedinečné rodinné domy

redakce

Kra nacon mazen euismod odio in tortor

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.