INSPIRACE

Zelená střecha sníží náklady za vytápění, získat jí můžete s dotací

Dopady pokroku stavebního průmyslu jsou nejvíce patrné v centrech větších měst, které se z důvodu nedostatečného zastoupení vegetace proměňují v betonové oblasti. Lidé tak za čerstvým vzduchem a přírodou cestují v rámci rodinných výletů, aniž by zvážili nabízející se možnosti. Hustě obydlené městské části mají skvělou šanci k velkým změnám, které nabízí zelená střecha.

 

Co je to zelená střecha?

Zelená střecha je z aktuálního pohledu velmi žádanou variantou funkčního zastřešení stavby. Nemovitost získá nejen lukrativní vzhled, ale zároveň svým majitelům nabízí dokonalé zázemí s celou řadou nepostradatelných výhod.

Zelená střecha efektivně zamezuje přehřívání a funguje jako skvělá filtrace okolního vzduchu. Kromě toho dokáže zadržovat dešťovou vodu potřebnou pro zachování optimálních růstových podmínek vegetace. Zelená střecha se o sebe dokáže postarat bez cizí pomoci díky patentované technologii ECOSEDUM PACK.

Jedná se o patentovaný zásobník zachytávající vodu v období srážek, kterou při vyšších teplotách automaticky vypouští do kořenového systému vegetace.

 

Jaké jsou výhody zelené střechy?

Zelená střecha je rychle realizovatelná díky jednoduché instalaci. Jednotlivé moduly se snadno přenášejí a snadno se s nimi manipuluje. Systém splňuje podmínky moderního způsobu života svou soběstačností. Ve své podstatě získáte takřka bezúdržbový prvek s integrovaným systémem pro zadržování dešťové vody. Zájemci získají kompletně připravenou plochu s již zasazenými rostlinami.

Zelená střecha zlepšuje mikroklima, omezuje hluk prostupující do nemovitosti a v neposlední řadě sníží celkové náklady za vytápění. Navíc je zde možnost čerpání státní dotace.

Dotace na zelenou střechu – brněnští obyvatelé mohou od 1. června zažádat o dotaci a získat tento skvělý systém za zvýhodněných finančních podmínek. Žádost se dá navíc vyplnit na internetu a následně podpořit myšlenku zabývající se snížením hladiny oxidu uhličitého v ovzduší. Zajistěte si i vy skvělý způsob zastřešení a čerpejte veškerých výhod tohoto moderního systému s patentovanou technologií.

Zdroj foto: https://www.ecosedum.cz/

Související příspěvky

Žaluzie – taková nabídka tu ještě nebyla

redakce

Zařizování bytu? Žádný problém!

redakce

Kolik stojí návrh interiéru? Bytový designér Praha odpovídá

redakce