BYT

Stropní svítidla jako designová perla interiéru – nebojte se experimentovat

Vyhrajte si ve svém interiéru se světlem hned dvakrát. Modelujte prostor vhodným rozmístěním zdrojů světla, jeho intenzitou a barvou. Současně dejte prostoru styl odvážnou volbou designu svítidel. Důležitou roli hrají především stropní svítidla, od nichž se pak odvíjí zbytek osvětlení v daném prostoru či v celém bytě.

Vedle klasických modelů svítidel působila ještě ne tak dávno ta designová doslova jako z jiného vesmíru. Jenomže jejich cena byla pro většinu nedostupná či neakceptovatelná. Prodejci osvětlení však našli zdroje, odkud designová svítidla nabídnou výrazně levněji. Udělat dnes z nevyužívané garáže pánský loft s nábytkem v industriálním stylu a k tomu samozřejmě s těmi správnými průmyslovými lampami teď zvládnete i s minimálním rozpočtem. A není to jediný styl, který vám moderní osvětlení a svítidla nabídnou.

Začněte dělat styl u stropu

Místnosti dnes už rozhodně nevládne jediný lustr. Stropní svítidla doplňují různé lampy a lampičky, nástěnná stropní světla, ale o designu jako takovém rozhodují i použité žárovky. Svým vzhledem, barvou světla (teplou, přirozenou, studenou, skutečnou barvou, svojí schopností barvu měnit i svítivostí). Jsou to však stropní svítidla, která bývají obvykle tím, co udává styl zbytku.

Dnes už neplatí, že musíme kupovat do jedné místnosti pouze stejný styl svítidel. Právě naopak. Cení se interiérové osvětlení svítidla umě kombinující ­– buď v jednom stylu, nebo dokonce napříč styly. Chce to mít trochu designérské krve a někdy docela dost odvahy.

Sviťte chytře a levně

Doba se však změnila nejen dostupností designových svítidel za zlomek ceny dřívější nabídky. Svítit dnes chceme levně, takže hitem se staly nejen LED žárovky, ale i LED světla jako komplety. Jsou praktická a s chytrými vychytávkami. Mnohdy se instalují tam, kde dříve bývala zářivková světla, používají se jak v interiéru, tak v exteriéru. Samozřejmě pokud jsou v provedení IP44. LED osvětlení se nabízí v podobě různých vestavěných profilů, jako LED bodovky, LED stropní světla, LED stolní lampy, závěsná LED svítidla a samozřejmě co by dekorační LED osvětlení. V tomto provedení koupíte například svítící stromečky, LED svítilny i dětské osvětlení.

Oplatí se investovat do osvětlení?

Interiérové i exteriérové osvětlení má dnes mnohem více funkcí než jen prosté svícení. To designové je vlastně uměleckým dílem, které si v bytě instalujeme. Umí vytvářet atmosféru, chránit naše oči před nevhodnými světelnými podmínkami, i naopak být jakýmsi psychoterapeutem, který nás dovede zklidnit před spánkem, i když jsme ve stresu. Oplatí se nad ním přemýšlet. Ideálním způsobem, jak si v bytě nakombinovat ten nejdokonalejší, nejdesignovější a třeba i cenově nejekonomičtější koktejl svítidel, je zorientovat se v jejich nabídce díky vyhledávači nábytku a dekorací Decorise.cz. Ten nabízí dokonalý přehled o osvětlení a svítidlech z celé řady e-shopů.

Související příspěvky

Jak vybrat padnoucí kuchyňskou linku?

redakce

Mari tunos cafer

redakce

Druhá etapa bydlení Nad Přehradou je v plném proudu

redakce

1 komentář

Ivanka082 15. 9. 2021 at 20:50

Udělejte si domácnost hlavně přijemnou tak, jak se to líbí vám. Já třeba znám plno lidí, co se jdou podívat někam za inspirací na internet a pak si přidají dekoraci do baráčku a vůbec se jim to tam tématicky nehodí. Kdybyste chtěli poradit ode mě, tak já jsem si našla postavy z harry potter a dávám si na stěnu samolepky a obrazy.

Diskuze je uzavřena.