TIPY

Přípravu na topnou sezónu začněte v létě

Vyčistit krb, objednat dřevo, domluvit se s kominíkem. Nenechávejte přípravu na zimu na poslední chvíli, dobré řemeslníky musíte kontaktovat předem. Zejména proto, abyste splnili zákonem stanovené lhůty. Například čištění komínu by u pevného paliva a spotřebiče s výkonem do 50 kW mělo probíhat třikrát ročně. Víte, kde sehnat pomoc?

Čistění komínu samozřejmě můžete provádět i sami. Musíte si však obstarat speciální náčiní. Revizi ale musíte objednat. Kominíci zkontrolují, zda stav komínu splňuje bezpečnostní požadavky. Revize by měla probíhat každý rok, ideálně před zahájením topné sezóny. V opačném případě riskujete otravu či požár. Chybějící revize bude argumentem pro pojišťovnu, aby vám neproplatila škody.

Palivo

Před zimou musíte také sehnat dostatek paliva. Pokud máte topný systém na pevná paliva, pravděpodobně využíváte palivové dřevo. Do jeho ceny se promítá také doprava, proto je výhodné najít dodavatele z okolí. Při výběru se budete rozhodovat, zda sáhnete spíše po měkčím dřevě z jehličnanů, nebo po tvrdším z listnatých stromů. Tvrdší dřevo hoří déle, a tak zajistí déle trvající komfort, ale také je dražší. Dodané dřevo neskladujte na zemi, pokud jej chcete využít v aktuální topné sezóně.

Kde sehnat kominíka

Hledání řemeslníka po internetu je příliš anonymní. Zákazník chce již dopředu alespoň něco o firmě či živnostníkovi vědět. Stránky firemniprofil.cz tento požadavek splňují. Vyhledáte si zde dodavatele dle řemesla. Poté sledujete jak sídlo firmy, tak počet hvězdiček, nebo ještě lépe přímo reference. Jednoduše tak porovnáte služby. Vybrané dodavatele můžete kontaktovat prostřednictvím uvedeného emailu, telefonního čísla, ale i webové stránky.

Související příspěvky

Jak si zařídit domácí fitness?

redakce

Češi fandí zateplení, třetina chce zateplit do pěti let

redakce

Jak na pravidelnou údržbu oken a dveří?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.