ZAHRADA

Stihli jste zazimovat svou zahradu a trávník?

Zazimování zahrad je proces, který stále ještě velké množství majitelů zahrad u rodinných domů podceňuje. Jestli ale toužíte po elegantní a designové dokonalé zahradě, je potřeba se o ní starat a to nejen v průběhu jara a léta, ale i zazimování je velmi důležitým krokem údržby. Při podcenění nebo dokonce vynechání zazimování by na jaře vaše zahrada nemusela být v dobrém stavu. Ideální dobou pro zazimování je podzim, ale díky příznivým letošním teplotám je možné provést zazimování i nyní. Jak postupovat?

 

Základní je péče o trávník

Trávníky mohou tvořit až 90% plochy na zahradách. Zejména pak v dnešní době, kdy stále ubývá pěstování ovoce a zeleniny a zahrady jsou realizovány především pro designové účely. Jaký je postup při zazimování trávníku? Výška trávníku před příchodem sněhu a mrazů by měla být 6-8 centimetrů. Ideální je ještě před mrazy trávníky provzdušnit, prořezat a posilnit správně zvoleným hnojivem. Samozřejmostí by pak mělo být odstranění veškerých větviček a listů z plochy trávníku, protože ty mohou být původcem plísní, které by se na jaře mohly na trávníku projevit.

 

Nezapomínejte ani na ostatní části zahrad

Péče a údržba trávníku je při zazimování velmi důležitá, ale zapomínat byste neměli ani na ostatní součásti zahrad. Ze záhonků by měl být odstraněn veškerý plevel. Záhonky by pak měly být důkladně zryté. Není třeba je důkladně uhlazovat. O rozmělnění velkých kusů zryté zeminy se přes zimu postará mráz. Stromy by měly být důkladně prolité před příchodem mrazů. Stromy byste také měly ochránit i proti okusu zatoulaných zajíců.

travnik1957full

Nejste spokojeni se vzhledem své zahrady? Naplánujte na jaro její rekonstrukci!

Jestliže už dlouhodobě nejste spokojeni se vzhledem a rozložením vaší zahrady, zima je ideálním obdobím, kdy se můžete rozhodnout pro její celkovou rekonstrukci. Čím dříve se pro rekonstrukci zahrad rozhodnete, tím dříve si budete moci užívat pohodu na nové zahradě. Přes zimu můžete vše detailně promyslet a naplánovat. Jestliže chcete dokonalý výsledek, doporučujeme spolupracovat s profesionály v této oblasti. Jedním z osvědčených profesionálů na realizace zahrad je na našem trhu společnost Zahrady Bula.

Detailní informace o společnosti najdete přímo na www.zahrady-bula.cz.

Související příspěvky

Nejenom trávník aneb co všechno tvoří zahradu?

redakce

Netahejte se s těžkými hadicemi

redakce

Prodlužte si léto se zastřešením bazénu

redakce