BYT DŮM

Proč byste měli přemýšlet o výměně vchodových dveří za bezpečnostní?

Vchodové dveře jsou jednou z nejdůležitějších součástí vnější obálky domu. Mají velký vliv na tepelně-izolační i na zvukově-izolační vlastnosti domu a především na bezpečnost proti vloupání. Každoročně je v české republice vykradeno přes 11 000 domácností. V drtivé většině případů proniknou zloději do interiéru právě dveřmi. Do klasických vchodových dveří bez potřebného zabezpečení se dostanou bez větší námahy doslova za pár vteřin. Zejména pro zvýšenou ochranu majetku a vlastního bezpečí se vyplatí investovat do montáže nových vchodových dveří s bezpečnostními vlastnostmi.

Pozor na správný výběr dveří

Po bezpečnostních dveřích je v současné době opravdu vysoká poptávka. A pokud je vysoká poptávka, logicky je velká také nabídka. Bezpečnostní dveře jsou v současné době na našem trhu nabízeny v zastoupení mnoha značek a konkrétních druhů. Velmi důležitý je ovšem správný výběr, protože ne všechny značky a druhy dveří jsou tak kvalitní, jak by bylo zapotřebí. Kvalitní dveře musí splňovat mnohá bezpečnostní opatření, musí být vyrobeny z odolných materiálů a splňovat bezpečnostní atesty.

makieta - wewnetrzne.cdr

Jak mají bezpečnostní dveře vypadat?

Při výběru bezpečnostních dveří je dobré se obrátit přímo na jejich dodavatele. Ti vám díky svým zkušenostem mohou ušetřit mnoho komplikací. U nás patří mezi přední specialisty společnost HT dveře, která dodává a montuje bezpečnostní dveře do rodinných domů i do bytů a firem. Firma má zastoupení v celé ČR, disponuje mnohaletými zkušenostmi a zajišťuje kompletní servis s řadou doprovodných služeb. Samotné dveře patří z bezpečnostního hlediska mezi nejuznávanější na trhu. Jak konkrétně vypadají a jaké mají jednotlivé konstrukční prvky?

RTEmagicC_dvere-ocelove.jpg

Popis bezpečnostních prvků dveří od HT dveře

Každé dveře disponují centrálním rozvorovým zámkem a druhým samostatným zámkem. Materiálem pro výrobu je ocelový pozinkovaný plech tlustý 0,7 mm, který je pokrytý PVC laminátem a vnitřní část je v závislosti na typu dveří vyplněna protipožární vatou nebo polystyrenem, který dveřím dodává protihlukové a tepelné-izolační vlastnosti.

Vnitřní konstrukce je dále tvořena speciální vysokopevnostní kazetou, ve které je uložen bezúdržbový rozvorový bezpečnostní systém. Tloušťka dveří je 56 mm a zamykání je na 14 aktivních bodů. Dveře mají také výztuže z kalené oceli a panty s hroty proti vysazení. Hlavní zámek má 11 západek, horní zámek má západky 3. Dveře mohou být plné nebo s prosklením. Ke všem dveřím je dodáván hliníkový, dubový nebo termoizolační práh.

Detailní informace o bezpečnostních dveřích najdete přímo na www.htdvere.cz.

Související příspěvky

Známka HiPe – označení kvality pro peletová kamna

redakce

Nechte se inspirovat teakovým dřevem

redakce

Okna s nejdelší životností? Jednoznačně dřevohliníková!

redakce