Search

Jak vybrat a umístit lavici do Vaší zahrady

Venkovní lavice může poskytnout příjemné místo pro sezení a odpočinek na Vaší zahradě a stát se dalším praktickým kusem zahradního nábytku, ale také vytvořit atraktivní designový doplněk zahrady, nebo terasy. Předtím, než se rozhodnete pro její koupi je vhodné alespoň menší plánování a promýšlení požadovaných vlastností, abyste byly s Vaší novou venkovní lavičkou co nejvíce a nejdéle spokojeni.

 

Pečlivě vyberte správné umístění

Pokud Vaši novou zahradní lavici umístíte na správném místě, pak budete mít mnohem méně starostí především s její údržbou. Dřevěná lavice umístěná před zeleným pozadím pod stromy, nebo keři sice vypadá kouzelně, ale přesně v takových zákoutích je většinou velmi vlhké prostředí, které dřevo nahlodává a výrazně snižuje jeho životnost. Proto je vhodnější do takových míst umístit zahradní lavici z kovu, plastu, nebo umělého ratanu. Pokud trváte na dřevě, pak lze jednoznačně doporučit připlatit si za kvalitní dřevěnou lavici z teakového dřeva, které je velmi husté, tvrdé a dobře odolává vnějším vlivům, jako je vlhkost, nebo sluneční záření. Především u dřevěných zahradních lavic je také důležité, aby na vybraném místě nestála voda, ale pokud možno při dešti rychle odtékala pryč. Zabráníte tak hnilobě a rychlé degradaci spodní části nohou, které se dostávají do styku s vlhkou půdou.

Připravte plochu pro lavici

Pokud máte vybrané místo, je vhodné před instalací lavice připravit správné podloží. V případě umístění na terasu, nebo balkon s pevným podložím máte vyhráno a nečekají Vás žádné přípravné práce. Pokud ale chcete venkovní lavici umístit do zeleně, pak je vhodné prostor pod ní připravit- můžete využít kameny, dlaždice, oblázky apod. Tento krok je důležitý ze dvou důvodů:

1) Zbavíte se trávy v oblasti pod lavičkou, která by se Vám velmi obtížně udržovala

2) Vytvoříte stabilnější podklad pod nohy lavice a izolujete je od zemní vlhkosti
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *