ZAHRADA

Ideální terasa je ze dřeva

Toužíte-li si na zahradě vybudovat nějaké venkovní posezení, určitě by se nemělo jednat pouze o pár židlí a stůl stojící samostatně na pozemku.

Nejenže by to vypadalo velmi chudě, ale takovéto řešení by postrádalo i praktičnost. Nějakou tu střechu a vhodnou podlahu prostě potřebujete.

Terasa zvýší cenu vašeho pozemku

I když si vybudujete jen malou terásku, pořád se bude jednat o velkou přidanou hodnotu, díky čemuž se zvýší i hodnota celého pozemku. Lidé totiž milují vysedávání venku o samotě či s přáteli a rádi si za takovouto možnost připlatí.

Terasa samozřejmě může být teoreticky kdekoliv na zahradě, nicméně v mnoha ohledech je lepší ji přeci jen situovat klasicky ku domu. Nejenže vám takovéto řešení ušetří mnoho kroků, ale zároveň budete mít možnost zapojit i různé elektrospotřebiče typu gril, třeba skrze okno.

Když si uděláte i hezkou střechu, můžete pod ní i takový gril během jara a léta skladovat. Na podzim a v zimě se pak přeci jen vyplatí schovat takovéto vybavení do garáže či zahradního domku.

Podlaha

Správná terasa musí mít podlahu. V současné době není problém použít celou řadu materiálů, třeba beton, avšak dáváte-li přednost spíše naturálním surovinám, rozhodně sáhněte po dřevě. Je krásné, voňavé, měkké a teplé. Chodit po něčem takovém je zážitek.

Ano, tento druh venkovní konstrukce se musí udržovat, nicméně když podlahu správně postavíte, bude vám sloužit s drobnými úpravami klidně i několik desetiletí.

Co je potřeba?

Pro stavbu takovéhoto projektu budete potřebovat pochopitelně správné nástroje. Také se neobejdete bez vhodného příslušenství jako jsou kupříkladu nerezové vruty či terasové distanční podložky. Ty slouží primárně k ochraně dřeva před navlhnutím.

Velmi užitečné jsou při budování terasy ze dřeva i rektifikační terče. Ty jsou velmi užitečné hlavně na pozemcích se svažitějším terénem, který právě díky terčům nebudete muset nijak zásadně upravovat a tím si přidělávat práci navíc.

Tyto produkty můžete koupit víceméně v každé prodejně se stavebninami, avšak chcete-li je mít v maximální kvalitě za skvělou cenu, navštivte obchod Gardina.cz.

Související příspěvky

Teakový zahradní nábytek: Venku vydrží celoročně!

redakce

Profesionální zahradní malotraktory

redakce

Se zazimováním bazénu už není radno otálet!

redakce