ZAHRADA

Moderní úprava vody se jmenuje salinace

Nákupem bazénu nic nekončí, dalo by se říci, že se spouští celá plejáda nutných opatření, které je zapotřebí dělat v pravidelných intervalech. Jen tak se stanete spokojenými majiteli krásně čistého bazénu bez přemnožených bakterií. Určitě by se nikdo z vás nechtěl koupat v zelené vodě s mizivou průzračností. V oblasti úpravy vody se objevuje moderní alternativní metoda zvaná salinace, která však není vhodná úplně pro všechny typy bazénu. Tato strategie využívající plynný chlór má výhodu v tom, že nikterak nezapáchá a aktuálně se jedná o nejúčinnější a zároveň nejpřesnější metodu úpravy bazénové vody vůbec. Tato metoda se proto využívá i v čištění kojeneckých bazénů

Jak úprava vody v bazénu probíhá

Úprava bazénové vody salinací probíhá naprosto automaticky bez jakýchkoliv potřeb dohledu nebo manipulace. Salinace dokáže svým majitelům ušetřit nemalou dávku velmi cenného času, ovšem nalezneme ji výhradně u dražších typů bazénů, jelikož bylo by zcestné si pořizovat bazén v hodnotách několika tisíců korun a salinátor za 20 tisíc.

Jediné, co je zapotřebí, tak dolévat stále čerstvou vodu do bazénu a pravidelně jí tak obnovovat, aby se v ní netvořily nežádoucí příměsi. I přes to, že se jedná o zcela důmyslnou a plně automatickou metodu, skrývá se zde několik ale.

 kid-673584_640

Kvalitní bazénář vám poradí

V případě, že zajdete za seriózním bazénářem, určitě vás upozorní na všechny pro a proti, které se salinací přicházejí. Slaná voda a prostředí v ní je celkem agresivní, proto si nevybírejte bazény s plechovými stěnami, pokud se rozhodnete pro slanou vodu.

Hrozí zde i nebezpečí bludných proudů, které by mohly stát za vznikem elektrického článku. Pokud tedy máte plechové stěny bazénu, určitě si salinátor nepořizujte. Nejvhodnější jsou keramické bazény nebo sklolaminátové.

 swimming-pool-317449_640

Související příspěvky

Stále se vám nedaří vybrat pergolu, která by se vám hodila na zahradu?

redakce

Není plot jako plot

redakce

Vybíráme hřiště podle věku

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.