ZAHRADA

Kompostéry jsou skvělým zahradním parťákem

Zahradničení rozhodně není oblíbená aktivita pro každého. Ale existují mezi námi nadšenci, které péče o svou zahradu naplňuje a nachází v tom jistý způsob odpočinku a odreagování. Krásná a zdravá zeleň ovšem vyžaduje velice častou a zodpovědnou péči, se kterou vám mohou pomoct například kompostéry. Šikovné a ekologické pomůcky, které by neměly ve vašich zahradách chybět.

 

Správná velikost je prvořad

Základem je vědět, jak velké kompostéry budete vlastně potřebovat. Pokud vaše zahrada neoplývá velikostí, pak si hravě vystačíte s objemem 900 litrů. A jestliže naopak máte pořádný americký ranč, je jistě výhodnější zvolit buďto objem 1800 litrů nebo 4500 litrů, což je největší dostupná velikost. Je rovněž dobré vašemu novému zahradnímu parťákovi vybrat ideální místo na pozemku. Důležité je také vědět, jaký materiál preferujete. V nabídce nejžádanějších lze najít dřevo a plast. Pokud si samozřejmě nebudete jisti, nebojte se poradit s oborníkem. Každý typ má své výhody.

 

Nezapomínejte, k čemu kompostéry slouží

Většina lidí asi hlavní účel kompostérů dávno zná, ale je dobré si objasnit, jaké věci do něj zcela jistě nepatří. Nestalo se to jednou, kdy lidé svůj kompostér využívali jako jakousi domácí skládku a naivně doufali, že se vším tím odpadem najdou kvalitní a čistý kompost. Proto je základem vědět, které látky do něj patří a které nikoli. Můžete sem nosit zbytky ze zahrady, jako je například posekaná tráva, nebo zbylou stravu, ale bezpochyby se vyhněte zvířecím exkrementům, dřevu či kusům plastu.

 

Neobvyklý dárek pro nadšeného zahradníka

Může se to zdát poněkud zvláštní, ale i kompostéry mohou být nápaditým a užitečným dárkem k narozeninám nebo Vánocům. Takže pokud i vy máte v rodině nebo mezi svými přáteli fandu do zahradničení, tak jste právě objevili skvělý tip na dárek.

V případě, že byste si s výběrem nebyli jisti, nebojte se obrátit na odborníky.

Související příspěvky

Zámková dlažba jako okrasa zahrady

redakce

Zakládáme zahradu pod dohledem zkušených architektů

redakce

Přírodní dřevo! Ještě stále ideální materiál pro realizace teras!

redakce