INSPIRACE

Jaký tvar kuchyňské linky vybrat? Záleží hlavně na samotné místnosti

V případě, že se chystáte na rekonstrukci bytu, potažmo si zařizujete zcela novou domácnost, jistě přijde na řadu otázka, jak zmodernizovat kuchyni. Důležitým prvkem v této místnosti je kuchyňská linka, kde se odehrává vše podstatné při přípravě pokrmů. Jaký by měl být její tvar?

 

Volba linky dle tvaru a velikosti místnosti

V první řadě je zapotřebí nechat si do kuchyně instalovat linku dle toho, jak velkou místností vaše domácnost disponuje. Ano, kuchyňské linky mají být dominantním kusem nábytku, ovšem nesmějí zabírat příliš mnoho místa. Proto například do malého panelového bytu umístěte spíše klasickou podélnou kuchyňskou linku, jež bude přiléhat k jedné ze stěn. Naopak v okamžiku, kdy bydlíte v prostorném domě a máte v něm rovněž velkou kuchyni, nebojte se pustit do elegantnějšího řešení. Prim hrají hlavně rohové kuchyňské linky, ale velmi zajímavým řešením jsou třeba linky ve tvaru písmene U. Pakliže se v jejich středu navíc instaluje malý ostrůvek, vznikne ohromný prostor pro přípravu jídel, odkládání nádobí a pro další zóny, jež jsou v kuchyni nezbytné.

 

Barevné provedení a výška nábytku

Kuchyňskou linku je samozřejmě vhodné vybírat také dle designu. Především je nutné si všímat, jak jsou vysoké, abyste jednoduše mohli dosáhnout i na nejvyšší přihrádky a poličky. Pokud jde o barvu, měli byste zvolit takovou, která bude ladit s ostatním nábytkem – stolem, skříněmi, případně i dalším. Poté je vhodné barevně sladit rovněž podlahu a stěny místnosti, aby nepůsobily příliš rušivým dojmem.

Při realizaci kuchyňské linky je vždy dobré obrátit se na odborníky. Možností je nákup hotového produktu, alternativou pak vytvoření návrhu kuchyně na míru od bytového architekta. To je však dražší varianta, s čímž musíte předem počítat.

Související příspěvky

Proč uvažovat o vaku na sezení?

redakce

Pánve jsou nepostradatelné v každé kuchyni

redakce

Vařte v kuchyni přizpůsobené pro komfortní přípravu jídla

redakce