ZAHRADA

Krycí bazénové plachty pro podzim a zimu

Jaké typy krytů bazénů a krycích bazénových plachet jsou na trhu? Za jakým účelem se vyrábějí a kupují? To jsou otázky, na které by se měli časem zeptat lidé se zahradními bazény. Ti, kteří se rozhodli, že si v době výstavby bazénu nekoupí krycí plachtu a ani neplánují instalaci sprchy by se měli o krycí bazénové plachty zajímat především.

Krycí plachta na bazén Zpočátku se seznamte s odbornější terminologii. Při hledání krycích bazénových plachet v obchodech lze získat dojem, že se jedná o kategorii výrobků, která je velmi různorodá z hlediska materiálů, cen, způsobu instalace a aplikací. Tímto způsobem, když na internetu zadáte frázi plachta pro bazén, nebo krycí plachta, můžete také narazit například na tlusté pevné žaluzie, zatímco hledáte kryt pro bazén. Pod tímto pojmem najdete také bazénovou (bublinkovou) fólii prodávanou v hypermarketech pro malé dětské vaničky. Krycí plachty bazénů jsou vždy ekonomické. Nejčastěji také zvyšují bezpečnost používání bazénu.

 

Co ušetříme použitím krycí bazénové plachty?

Vodu, protože omezujeme proces jejího stálého odpařování. Čas, protože se nedostanou do vody např. V noci, větší znečištění (listy, hmyz), takže před vstupem do bazénu je nemusíte vybírat. Peníze, protože voda něco stojí, stejně jako energie potřebná k ohřevu po studené noci, která snižuje její teplotu každý den. Druhou výhodou ve prospěch takové investice je také zajištění bezpečnosti po dobu, kdy bazén nepoužíváte. Ačkoliv úroveň bezpečnosti závisí na materiálu (flexibilita, trvanlivost), i nejtenčí plachty jsou jistou ochranou proti pádu do bazénu malého dítěte nebo domácího mazlíčka.

 

Krycí plachta na bazén – vlastnosti a výhody

Bez ohledu na variantu, materiály, ze kterých je kryt bazénu vyroben, má několik výhod a vlastností, které z počátečních nákladů dělají de facto investici a v dlouhodobém horizontu dávají nejen finanční výhody v podobě úspory, ale také psychologický komfort. Podrobněji vysvětlíme, co to znamená. Zakrytí bazénu pomocí plachty zvyšuje bezpečnost

Jedná se zejména o bezpečnost dětí. Zakrytím bazénu můžeme mít téměř 100% jistotu, že malé dítě, které chodí na okraj bazénu, je prostě více v bezpečí. Čím tvrdší je kryt, tím je složitější a dražší instalace, ale náklady na duševní pohodlí se také zvyšují, že malý člen domácnosti nespadne do vody, a i když spadne, zůstane nad hladinou vody a nedostane se do měkkého krycího materiálu. Tento případ se netýká pouze malých dětí. Všimněte si, že pád do bazénu může být velmi nebezpečný pro seniory, kteří by měli problém se dostat ven z bazénu a z vody. Podobně by to mohlo být v případě lidí, kteří nejsou plně pohybliví. Krytí bazénu bude také chránit před utopením lidí, kteří nemohou či neumí plavat.

 

Typy plachet

Bazénovou plachtu lze vybrat nejen na již stojící bazén, ale také na ten, který máte teprve v plánu

pořídit. Patří mezi nezbytné příslušenství, zejména pokud máte malé děti, starší rodiče či domácí mazlíčky. Mezi další výhody patří snazší údržba bazénu a čistota vody, stejně jako prevence tepelných ztrát (přenos tepla v noci). Vybrat si bazénovou plachtu můžete univerzální, zimní nebo solární, která umí vodu v bazénu ohřát.

Související příspěvky

Zimní zahrada je specifická stavební konstrukce, na jejíž plánování je moudré si vyhradit dostatek času nejlépe ještě před stavbou domu.

redakce

Proč udržet správné hodnoty pH v bazénu po celou sezónu?

redakce

Připravte svou zahradu na zimu

redakce